Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi config-ról?

Figyelt kérdés

Táp: [link]

Ram 2x: [link]

Alaplap: [link]

Proci: [link]

Hdd: [link]

Házikó: [link]


Videokártyám: Nvidia Geforce gtx 750 ti 2gb


Gépet főleg gamerként használnám (Tudom hogy nem 980 vidi kari de akkor is XD)

Amit játszanék gta v, witcher 3, fallout 4

[Esetleg még wii emu]



2015. nov. 29. 17:15
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Már nem azért de nekem a táp mióta a számítógép áll (pentium 2 óta) fent volt a táp és egyszeresem robbant szét

Vagy félre értek valamit?

2015. nov. 29. 17:57
 12/26 anonim ***** válasza:
*De azért nem fog felrobbanni :D
2015. nov. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#11 de miert jobb neked ha feleslegesen kinzod a geped? kockaztatva hogy valaminertelmetlenul elobb megy tonkre


igaz ez a geped most nem nagy hotermelo de ha kesobb valami komolyabb vga t veszel akkor

1 orulhetsz ha beleder

2 orulhetsz hogy nem melegszik tul minden a gepben fokent a tap ami a legrosszabb helyen van... es eleve a nagyobb terhelestol jobban melegszik


no de ez is mindegy mert neked mindegy (a gepednek ebbe nincs beleszolasa :D)


egy alsotapos sem jelentosen dragabb sot egy alap mint a Raijintek Arcadia 8-9ert is van...

ilyen alja hazaknal gyeb problema is felmerulhet, az egyik resze a szereles ami neked lehet nem gond de ha az oszeszerelo idegesegebe letor valamit az mar a tied lehet... pl.


masik hogy ertelmetlenul zajosabb is lehet...

2015. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Asrock H170 PRO4 alaplap 34 367 Ft

Intel Core i5-6500 processzor 62 713 Ft

Geil 2x4GB DDR3 2133MHz EVO Leggera GEL38GB2133C11DC memória 16 860 Ft

Samsung 120GB EVO Basic MZ-75E120B/EU SSD meghajtó 20 262 Ft

Corsair 430W CX430 CP-9020046-EU tápegység 13 902 Ft

Raijintek Arcadia fehér számítógép ház 8 441 Ft


Összesen: 156,546 Ft pcx

2015. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Kérdező, ~2006 körül indult el a házikó evolócia és terjedt el az alsótápos megoldás, egyszerűen azért, mert jobb, például légáramlás szempontjából. Igazából nem szeretnék vitába szállni, mert 750Ti mellé tényleg mindegy, de a gép többi részéből ítélve fogod még te fejleszteni és úgy gondolom, hogy később meg fogod bánni a választást.
2015. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha pcx es leirasa jo

akkor ez nagyon keskeny haz

kesobb em tudsz epkezlab procihutot venni bele (ha netalan egyszer majd kellene es miert jobb lecserelned a hazad is kesobb? amit mar most olyant vehetnel ami orokos...)


azt irja pcx 12,5cm magas huto megy bele szoval ha ez igaz sok alacsonyabb sem fer bele...

25cm hosszu vga

szoval referencia hoszu kartyak jo ha belefernek abbol is nem az erosebbek valoszinu

a cpu kesobb egy Titan X t is lazan kisuolgalna (igy alatta barmi mast)

1 venti sincy benne azt irja...

menyi t lehet beepiteni jo lenne tudni...



van nem is keves normalisabb felsotapos gephaz is persze nem ennyiert... szoval azok meg azert nem erik meg a te felhasznalasi celodnak:


gamer - "egy nem gamer hazban" ...

2015. nov. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


1db 8cm megy hatra, ez aztan sokat tud a taptol meleget elszivni...

2db 9cm es megy az oldalra

szoval a tervezok sem eroltetek meg maguk tehat ok is irodainak szanhatak hisz ide 12 eseket nyugodtan nyomhatak volna ha mar mashova nem


elolre egyet se vagtak szoval friss levego lenyegeben 0...

2015. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
SSD miatt pedig H170 es lap +1
2015. nov. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

15# köszi ez a jó érv

Viszont nem értem általában a felgyülemlő por a gépház alján gyűlik össze ez nem zavar be a tápnak valamit?


14# Amit linkeltél az oké de nem értek valamit az alaplap az megy a ddr4 ramhoz de ramnak ddr3 adtál most ez hogy van? (Vagy a ddr4 es lap kezeli a ddr3 ramot is?)

[Nem vagyok annyira otthon a témában]

Ezt a konfigot egyik netes ismerősöm csinálta aki úgy tűnt ért hozzá (gépházat leszámolva az az én ötletem volt)

De gondoltam megkérdezlek titeket is, hogy mi a vélemény.


Illetve mi a baj az alaplappal? + ssd méret kevés 120gb

(ideális olyan 150 lenne de az meg nincs XD)


Persze ahány ember annyi féle változat, ha mindenből a legjobb lenne akkor még drágább is lehetne.

2015. nov. 29. 19:28
 20/26 anonim ***** válasza:
Na figyelj, én tisztelem az ismerősöd választását, nagyjából meg is értem, hogy mit miért rakott bele. Ezért nem is akarok nagyon belenyúlni, csak B150 helyett legyen H170, illetve alsótápos ház és kész is vagy (Corsair CX is alulra lett tervezve).
2015. nov. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!