Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Internetkábel probléma? (lent)

Internetkábel probléma? (lent)

Figyelt kérdés
Nos, a történet elején kezdem: van egy router, ami nagyon távol van a gépeimtől, ezért egyenlőre egy gépet használok wifi adapterrel. De ezt nem tudom sokáig tartani, mert távol vagyok a routertől, és néha újra kell csatlakozni, ami rohadt idegesítő, plusz egy kicsi Linux alapú szervert futtatnék mindenfélére. De a router és a gépek között van egy fal, az ajtófélfába már be van fúrva egy lyuk (régi tévékábel helye), ahova beférne egy netkábel. (Ethernet) Csakhogy a csatlakozó nem fér be. Lényeg: honnan szerzek "fej nélküli" netkábelt, és hogy tegyem rá a csatlakozót az internetkábelre? (ha kell forrasztás, amit kétlek, akkor ebben is segítenétek?) Köszi

2015. okt. 15. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmire lesz szükséged:


[link]


[link]

2015. okt. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. okt. 15. 19:45
 3/8 kovpet ***** válasza:
Ha nem tudsz szerezni, akkor vágd le a kábel végét (ne tőből) és dugd át, majd blankold és forraszd össze a vezetékeket. Nyilván ez gányolás és semmilyen szabványnak nem felel majd meg, de ha nem rontod el, akkor működni fog. Egy darab krimpelésért én nem vennék fogót. Ha a fenti gány mégsem megy, akkor is ráérsz még venni vagy kölcsön kérni.
2015. okt. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Aha. De akkor meg forrasztókészlet kell, mert az sincs XD
2015. okt. 16. 13:46
 5/8 kovpet ***** válasza:
Talán lehet összecsavarva, szigszalagozva is, de azért az már még nekem is túl gányoltnak tűnik :)
2015. okt. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
xD
2015. okt. 16. 17:18
 7/8 anonim ***** válasza:

ÁÁÁ nehogy ilyen összecsavarás stb legyen. Azért UTP mert csavart érpár, hogy ne legyen kábel zaj. Az össze kókányolás szörnyű megoldás.


Tényleg kell egy krimpelő fogó. A legolcsóbb szar is jó vagy rendszergazda/hálózatos ismerőstől kérni egyet csak van valakinek. Levágod a régi csatlakozót. Veszel pc boltban kb 20-40ft ért új csatlakozó fejet. Youtube videó van milló hogy kell milyen sorrendben bedugni a kábeleket. Marha egyszerű. Krimpelőfogóval egyetlen kattintás és kész a kábel. De ha nincs és venni se akarsz 1000ft ért. Akkor ugyan gány de mégse akkora gány, hogy fogod és amit a krimpelő csinálna azt te egy szuper vékony csavarhúzóval megcsinálod szálanként. Azaz belenyomkodod a kábelbe a kis réz cuccokat.

2015. dec. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, de a téma lezárva. Az ajtó meletti résben lett elvezetve (kicsit az ajtóból, és a résből is vágva lett XD). Nem szép, de nem is olyan üvöltően ronda a dolog. A kábelt elvezettem a szobába, a szellőzőrésen keresztül, és bevezettem a switchbe, ééés mehet a lan party XD (több gépem van). De azért kösz a segítséget.
2015. dec. 8. 19:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!