Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Indítási probléma Mitől?

Egy senki. kérdése:

Indítási probléma Mitől?

Figyelt kérdés

Minden nap az első indításnál ezt a hiba üzenetet kapom, ,,reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" Már sok mindent megpróbáltam a bios-ban kiiktattam minden bootolási lehetőséget a Winchesteren kívül, át dugtam a sata kábelt másik sata csatlakozó aljzatba. Csak akkor indul el a gép ha a tápot lekapcsolom és utána indítom be és egésznap tökéletesen fut a gép akkor is beindul utána ha kikapcsoltam vagy újraindítottam. Ez a probléma csak több órai kikapcsolt állapot után jelentkezik.

Az operációs rendszerem Windows 7 Ultimate.

Az alaplapom Gigabyte GA-F2A78M-DS2.



2015. okt. 14. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Boot Failure

Nincs (rosszul van) beállítva a BOOT sorrend.

És most azzal nem foglalkoznék, hogy sysprep nélkül hiába is teszed át a Windowst egy másik gépbe. Annak kékhalál lesz a jutalma. Egyenlőre viszont nem talál bootolható eszközt a BIOS. Ez vagy azért van mert haldoklik a merevlemezed, de ami sanszosabb az alaplapi IDE vezérlő rúgja az utolsókat.

2015. okt. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Vinod Archak válaszolt December 11, 2012Lásd postatörténeti

Microsoft Fórum Moderátor

Hi Sora,

Köszönjük feltenni egy kérdést a Microsoft közösség.

Tudomásul veszem, hogy amikor elindul a számítógép megjelenik az üzenet: "" Reboot és válasszák ki a megfelelő boot eszközt, vagy helyezze a Boot Media kiválasztott eszközt, és nyomja meg a gombot "

Általában ez a hibaüzenet jelenik meg, ha a BIOS-ban, indítás van beállítva, hogy indul a CD-n vagy floppy meghajtót első betöltő eszköznek. Ahol, mint próbál meg elindítani a merevlemezről.


Lépj be a BIOS és módosítsa a meghajtó boot sorrendet, és a merevlemez előbb a rendszerindítási sorrendben. Meg kell tudni, hogy elindította a Windows rendszert általában a mentés után azt, hogy a konfiguráció.

Megjegyzés: módosítása BIOS / komplementer fémoxid félvezető (CMOS) beállításait helytelen használata komoly problémákat, amelyek megakadályozzák a számítógép indításakor megfelelően. A Microsoft nem garantálja, hogy minden adódó problémákat konfigurálását BIOS / CMOS beállításokat meg lehet oldani. Módosítások a beállítások a saját felelősségére.

Segítséget a BIOS beállításokat, olvassa el a számítógép használati utasítását vagy lépjen kapcsolatba a gyártóval". Google Fordítóval. [link]

2015. okt. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az alaplap alig fél éves. A Boot beállításokkal már variáltam az sem segít. Sőt csak a Winyót hagytam meg mint bootolható eszközt a biosban a többit kiiktattam. A Winchesterem sem idősebb az alaplapomnál most teszteltem és 100%-os.
2015. okt. 14. 12:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Cseréld ki az alaplapi elemet (BIOS elem). Néha az okoz bosszantó hibákat.

[link]

2015. okt. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2015. okt. 17. 10:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!