Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internetkábel-elosztási...

Internetkábel-elosztási probléma! Hogyan lehet működésbe hozni?

Figyelt kérdés
Egy kábelből szeretnénk kettőt elágaztatni, az az egy kábel alapból a routerből jön, és mivel nem szeretnénk 2 15 méteres kábelt venni ezért el kéne osztani azt az egy kábelt két felé. eddig minden rendben van, beszereztem egy 1ből 2be osztót, és az a helyzet, hogy amikor összedugnám a szerkezetet a gép írja hogy "Nem azonosított hálózat, nincs internetkapcsolat" és amikor kihúzom az egyik kábelt ( ugye az a 2 közül amelyekre elosztottam) akkor megy minden, de amikor visszadugom, akkor egyből leáll az egész. Így néz ki a szerkezet: [link]

2013. dec. 14. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:
2 készüléknek 2 külön ip címet kell hogy kiosszon a router, és ez csak 2 külön kábellel megy.
2013. dec. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És van ennek valami más megoldási módja hogy elkerüljük a mégegy hosszú kábel vásárlását?
2013. dec. 14. 01:12
 3/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy veszel egy switch-et, de az drágább, mint a kábel. Másik megoldás egy USB wifi vevő, de az is drágább, mint a kábel, bár olcsóbb, mint a switch.
2013. dec. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
HA wifi-s a router-ed akkor veszel a gépbe egy usb-s wifi adaptert . [link]
2013. dec. 14. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A wifivel nem lenne baj csak mint emlitettem messze vagyok a routertől...
2013. dec. 14. 07:19
 6/7 claidheamohmor ***** válasza:

15 méter nem olyan sok wifivel...

A hálózat osztása meg nem olyan egyszerű, mint ha csak elektronyosságot osztanál az éjjelilámpádnak...

tehát gépenként külön kábel a routerből, vagy wifi. Ez van.

2013. dec. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"15 méter nem olyan sok wifivel... "


Helyzetfüggő. Nálam 10 méteren se megy át, ha két vastag fal van az útjában. 3 AP kell a lakásba, hogy kb. mindenhol legyen wifi.

2013. dec. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!