Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Minden tápegységben van...

Minden tápegységben van biztosíték, ill. mi történik ha kimegy?

Figyelt kérdés

Konkrétan erre gondolok:

GIGABYTE Superb 460W GE-R460-V1


Ha igen, milyen következményei vannak ha kimegy a biztosíték, magyarán honnan tudom megállapítani, hogy igen, biztosan az ment ki?


Egyesek azt mondják, hogy ha önmagában akarom tesztelni a tápot a zöld és közvetlen mellette lévő fekete drót zárásakor/összeérintésével ha pörög a ventilátora és tud áramot leadni (ill. laposak a kondenzátorok) akkor teljes mértékben jónak mondható.

Mások úgy vélik, hogy ettől még lehet rossz, alacsony az áramellátása és nem működhetnek megfelelően a hardverek, beleértve és különös tekintettel az alaplapra.



2015. okt. 8. 08:11
 1/6 anonim ***** válasza:

A tápban más nem nagyon szokott tönkremenni.


Az, ha alacsony az áramellátás nem olyanokat produkál, mint amikor kimegy a biztosíték. Szóval attól, hogy nem a biztosíték megy ki, még lehet rossz, de nem fizikai sérülés miatt.

2015. okt. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha kimegy a biztosíték attól még adhat le áramot és pöröghet a ventilátor?
2015. okt. 8. 08:55
 3/6 Trevor. ***** válasza:
Ha kimegy a biztosíték, akkor a táp el sem indul. A biztosítékot meg lehet "patkolni" (áthidalni a biztosítékot egy dróttal), de nagyon nem ajánlott, mert hiába indulna el a táp, az egész ház/lakás biztosítékát fogja lebaxni (és ez még csak a jobbik eset). Ha valami miatt leég a táp biztosítéka, az nem ok nélkül történik, szóval valami elromlott a tápban.
2015. okt. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A táp elindul, ha összeérintem a zöld-fekete drótot, viszont akkor már nem (kapcsol be a gép sem) ha az alaplapra van rádugva a "főcsatlakozó", de ebben az esetben ad áramot az alaplapnak, és az alaplap is tud áramot leadni, legalábbis az USB csatlakozókon keresztül (ilyenkor a ventilátorok nem pörögnek sehol, meg sem nyikkan a gép).


A eset előzménye az, hogy bekapcsolt gép, futó rendszer közben rádugtam (volna) egy IDE HDD-t a tápra, mikor a csatlakozónál szikrázott egyet és egyből leállt a gép, azóta nem indul. Másik táppal próbáltam, de azzal sem indul. Próbáltam még a tápomat is másik gépen, akkor viszont bekapcsolt a gép, de nem indult el, BIOS error hibát jelzett (nem tudom mi volt pontosan a hiba, sajnos nem volt sok időm tesztelni).

2015. okt. 8. 11:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Látom nem mai dolog, de leírom. A számítógép úgy indul, hogy: bedugod a konnektorba-a táp lead egy stabil 5 voltot. Megnyomod az indító gombot a gépen. Az 5 voltból az alaplapon bekapcsolsz egy elektronikát, ami a 20/24 pines dugó zöld vezetékét testre köti. Ekkor indul a táp, majd kb néhány tized másodperc múlva, mikor minden feszültséget beállít, a szürke vezetéken jelet küld az alaplapnak, hogy készen áll a terhelésre, lehet indítani a BIOS-t és kezdheti a BOOTolást a gép.


Ebben három hiba lehet:

1-a szikra rövidre zárta valamelyik fő tápvezetéket, ami lehet 5 volt vagy 12 volt. Ez okozhatta egy alkatrész kiégését az alaplapon. Ekkor az alaplap kuka, vegyél újat.

2-ugyanez a hiba, csak a tápegységben ment szét a feszültségszabályozó elektronika. Ekkor tápegység kuka, vegyél újat.

3-az alaplap indító áramköre sült be. Ezt kiderítheted, ha a zöld és fekete drótokat összekötöd, és bedugod a gépet. Ezt csak akkor tedd meg, ha biztos vagy abban, hogy a táp jó! Ellenkező esetben kuka az egész gép.


Végül, igen, minden tápban van biztosíték. Ha szétszeded, akkor a bejövő nagyfeszültségű vezeték végén fogod megtalálni. Egyszerűen, áramtalanítod a tápot, és mérsz egy ellenállást a biztosíték két vége között multiméterrel.(ha nincs, simán csinálhatsz szakadás tesztelőt: elem-kábel-biztosíték-kábel-izzó-elem másik vége. Elég ha kézzel összefogod a darabokat. Ha nem világít az izzó, akkor új biztosíték kell. Ellenállásnál pedig kb 2Ω alatti értéket kell kapnod.

2016. márc. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok még. Ha a biztosíték kiégett, akkor a táp nem indul, egyedül az 5 voltot adja majd le, ennek külön trafója és stabilizátora van. Legalábbis nálam ilyen.
2016. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!