Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki a számítógépem?

Miért kapcsol ki a számítógépem?

Figyelt kérdés

Valamiért, amikor több órányi kikapcsolt állapot után reggel indítom a gépemet kikapcsol, majd egy pár perc után mintha mi sem történt volna minden működni kezd.

Kb 1 hónapja cseréltem processzort, ramot, alaplapot a gépben és 2db vinyó is bekerült, az egyik ssd, a másik sshd.


Arra tippelek, hogy talán azért csinálja ezt a gép, mert nem elég meleg az indításkor, mert egy pár perc működés után már egyáltalán nem produkálja ezt a tünetet, játék, stb működik rajta.



2015. okt. 3. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
megtippelem hogy rossz a táp és szerencséd van hogy csak kikapcsol és nem süti meg az új alkatrészeidet.. mi a tápod pontos típusa?
2015. okt. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én így most a tápra gondolnék.
2015. okt. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is a táp jutott eszembe.

Elképzelésem: Egy gyengébb géped volt, valami ratyi noname táppal. Mindent kicseréltél, a táp meg maradt (örök hiba)

De ha nem így van szólj, és elkezdünk gondolkodni.

2015. okt. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A táp valami noname márka, de a régi alkatrészeket is elbírta, pedig ddr2-es ramok többet esznek, mint a ddr3-asok, a mostani proci 10 w-al kevesebbet fogyaszt, mint a régebbi.


Egyébként nekem is a táp gyanús, de ha nem bírná feszültséggel akkor pont, hogy játék, stb elindításánál kéne lekapcsolni a gépet, nem az első indításkor.


Elég gyanús mindenesetre.

2015. okt. 4. 15:07
 5/7 anonim ***** válasza:
ha gyenge minőségű akkor indulásnál túl sok áramot adhat és ha az alaplapnak van elég "esze" akkor lecsapja
2015. okt. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A táp lesz a gond, hidd el.

Nem csak az összfogyasztást kell nézni.

2015. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A rég tápnál nekem is indult már újra random a gépem. Azóta kicseréltem. vmi gagyi npower táp volt, ami addig volt jó, amíg nem fejlesztettem a gépet (2-3 hó). Utána cseréltem hamburgerre.
2015. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!