Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Audio szakértő ségítség...

Audio szakértő ségítség kellene, milyen hangfal kellene nekem? Többi lent!

Figyelt kérdés
Beszereztem a minap egy 300 wattos erősítőt, van hozzá egy 250 wattos mélynyomó "hengerem" is. + van két ősrégi hifi hangfalam, melyeket le szeretnék váltani, de nem tudom hogy melyik adná naggyából azt a basszus hatást ami ebbe a rendszerbe kellene. Kinéztem egy ilyet: [link] , de nem vagyok biztos benne hogy jó lenne. Mi a véleményetek? Ismertek olcsóbb hangfalat ami ide tökéletes lenne? A márka nekem mindegy, a hangzás számít. Szeretném kihozni a maximumot basszus formájában a hengerből úgy, hogy a hangfalak se recsegjenek.
2015. szept. 13. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennél a 300 W-os erősítőnél hogy jön ki a 300W? 2x150 W színuszos terhelhetőséggel, vagy hogy?


Abból indulj ki, hogy mély hangok megszólaltatásához nagy levegőmennyiséget kell jól meglengetni. Ehhez jellemzően jó nagy membrán, vagyis szép nagy mafla hangszóró kell. Legalább 30, de inkább nagyobb membránátmérő.


És az sem mindegy, hogy hol vágod el a frekvenciát. Az meg különösen, hogy mire kell a mindent elsöprő basszus.

2015. szept. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
[link] Ilyen erősítőm van, annyire nem értek ezekhez a dolgokhoz, én csak 2 hangfalat akarok amit erre az erősítőre rá tudok kötni és prímán lehet vele zenét hallgatni :)
2015. szept. 13. 19:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nem 300W-os, hanem 2x45 W-os rádióerősítő, ami tud A-B hangszórópárt kezelni, de mélynyomó ládát azt nem.

Nem mintha nagyon hiányozna.

Egy tisztességesen méretezett 60-80 literes hangfalpár tud annyi basszust ami egy kiegyenlítet hangképhez szükséges.

2015. szept. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kiegészítés:


És lehet, hogy a két ősrégi hifi hangfalad teljesen korrekt, a pénzedet meg költheted valami másra is.

2015. szept. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!