Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A pixelhiba a monitoron...

A pixelhiba a monitoron bármilyen színű háttéren ugyanolyan színnel jelenik meg?

Figyelt kérdés
Tehát ha van egy pixelhibánk, ami mondjuk kékes árnyalatú, akkor egy sötétebb és világosabb háttérrel is ugyanolyan színben jelenik meg? Tehát mondjuk feketén is és fehéren is ugyanolyan?

2015. szept. 8. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, bár ezt eltérő háttér miatt az ember másként érzékeli
2015. szept. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A pixelhiba általában fekete, tehát mintha egy légyszar lenne a képernyőn. Némelyik bizonyos színeknél (kék, zöld, piros) nem látszik, attól függ melyik szín ment ki benne, kevert színeknél viszont mindig látszik. Vannak a fényes pixelhibák is, amik egy pontban minden körülmények között látszanak, és nagyon világít az a rész ahol a hiba van.
2015. szept. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Észrevettem egy nem nagy, annyira nem is feltűnő pöttyöt a kijelzőmön.


Ez láthatóan alapból nem fekete, hanem inkább szürkés. Világosabb felületen alig, vagy nem is észrevehető, csak ha direkt azt figyelem. Viszont pl. kék, sötétszürke, feketébe nyúló színeknél teljesen feketének látom. Világos helyeken... teljesen halvány. Ez is pixelhiba most, avagy érhette a kijelzőt külső sérülés? (Más helyen van rajt egy-két karc például).


Nem tudom mióta lehet ott, elképzelhető, hogy mindig ott volt, csak nem figyeltem.? Avagy tényleg külső sérülés csak?

2015. szept. 8. 19:56
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha pixelhiba lenne, és ugye jelen esetben sötét (fekete) színű, akkor nem kéne fehér alapon is ugyanúgy feketének látnom? Ez lenne a logikus.
2015. szept. 8. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!