Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha van két ugyanolyan gépem,...

Ha van két ugyanolyan gépem, de az egyiknek meghalt az ethernet portja, akkor, ha a vinyót kicserélem ugyanolyan lesz minden mint régen?

Figyelt kérdés
2015. szept. 2. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Na itt nem igazán értem az összefüggést. Az ethernet port nem fog megjavulni a vinyócserétől, ha erre gondolsz.
2015. szept. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nyilván nem, csak az adatokat akarom menteni, meg használnám a gépet, azért mondom hogy ugyanolyan a gép. Tehát ha az ugyanolyan, de jó, gépbe berakom a rossz ethernet portos gép vinyóját, akkor minden megy ugyanúgy ahogy eddig ugye? Nyilván az új de ugyanolyan géppel. Vagy kell még rajta bütykölni, beállítani valamit?
2015. szept. 2. 09:31
 3/14 HUN_Sector ***** válasza:
Gyökeresen eltérő hardverkörnyezet, hiányzó driverek tömkelege. Lehet hogy a windows sem tölt majd be
2015. szept. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De mondom fullra ugyanaz a 2 gép, gyárilag. Úgy gondoltam a rossz gépből belerakom a winyót a jóba, és megy minden ahogy eddig. Nem így kéne lennie?
2015. szept. 2. 09:47
 5/14 HUN_Sector ***** válasza:
Észlelni fogja a gép az eltérő hardverkörnyezetet. Próbáld meg, de esélyes, hogy hibát dob majd fel.
2015. szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hmm értem
2015. szept. 2. 09:56
 7/14 anonim ***** válasza:

Sztem esélyes, hogy műküödik. Nyílván észreveszi, hogy más gép, telepítgetni fog, de megvan midnenhez a driver. Én különböző gépekné is sikerrel jártam korábban vinyócserénél.

Tehát nem pont ugyanolyan lesz, de sztem elég nagy a valószínűsége, hogy semmi gond nem lesz.

2015. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*Már ha nicns TPM+Bitlocker:)
2015. szept. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Bár az alkatrészek típusa megegyezik, de mégsem egyforma a két gép.

Egy egész egyszerű példát hozok fel, pl: a MAC cím egész biztosan különbözik majd!

De még sok minden más is, amit a driverek is megérezhetnek. A windows különösen érzékeny az ilyesmire, szóval egy próbát megér, de nem garantálhatjuk, hogy működik.

2015. szept. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 hypno ***** válasza:

Ha csak adatot akarsz menteni, akkor ne cserélgesd a vinyót hanem egyszerűen rakd be a másik gépbe a már meglévő mellé. Már feltéve, hogy a másik (működő) gépen van operációs rendszer telepítve.

A rendszer fel fogja ismerni az "új" hardvert. Maximum egy betűjelet kell neki adnod.

2015. szept. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!