Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a PC mikrofon bemenetébe...

Ha a PC mikrofon bemenetébe (elosztókkal) 10 db egyforma multimédiás mikrofont dugok be, az is működni fog?

Figyelt kérdés

Azért kell, mert különböző távolságokból is akarjuk venni a hangot, és jack elosztókkal végül is korlátlan számra eloszthatjuk azt az egy jack bemenetet, és az egyik mikrofon rögön a gép mellől kellene, de a másikat meghosszabbítanánk toldóval kb 10 m-re is, azaz körbe akarjuk mikrofonozni a szobát.


Megoldható ez, vagy a táp amit kiad a MIC aljaz a PC-n, az túl kevés lesz több mikrofonnak és az pont úgy van méretezve, hogy csakis 1 db dugható be?


2015. szept. 7. 11:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
visszatérve: a gagyi pc mikrofonok szerintem dinamikusak! különben elemet kellene bele rakni. na, meghát az még olcsóbb! :)
2015. szept. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

most rákerestem néhányra és ezekre azt írják hogy elektret vagy kondenzátor: [link]


Most már végképp nem értem! Mérj majd rá a hangkártyára, hogy ad-e le feszt! :D Kezdek én is megzavarodni... (sosem gondolkodtam még ezen, mert mindig külön keverőt használtam hozzá - előfokkal - és így fel se merült ez bennem. Ellenben nem értem: hiszen ha ad feszültséget neki akkor attól meg a dinamikus mikrofon kattanna meg!) Na azt hiszem mélyebben bele kell ásnom magam ebbe, hogy felhomályosodjak! :)

2015. szept. 9. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

hát nézd, én meg ezért nem gondoltam sose h dinamikus lenne ... ugyanis van mindkettő, de ha azt bedugom netán akár PC-be akár egy diktafonba, bárhova, hát bizony olyan torz hang lesz h használhatatlan, szal az tényleg csakis színpadi környezetben ill. keverőbe vagy eleve mikrofonbemenetként kialakított csatlakozóba való sztem.

Én meg valamiért úgy tudtam h a PC jack aljazat ad ki tápot, na de még mindig nem tudtam rámérni, megírom, ha sikerül.

2015. szept. 9. 10:24
 14/18 A kérdező kommentje:

nos ... kipróbáltam, és 3-at még elbír gond nélkül, szép tiszta a hang, és igazából nem is a mennyiséggel van a baj, hanem azzal, ha megtoldom a kábelt, akkor azonnal bezajosodik. de ha csak simán a saját eredeti kis 1,5 m-es kábelével összekötök 3-at párhuzamosan tehát, akkor tökéletesen veszi mindegyiket.


hát ennyi a tapasztalat, ezek szerint akkor itt a hosszabbítás a nagy gond, nem is annyira a darabszám.

2015. szept. 16. 08:51
 15/18 anonim ***** válasza:

hmm. ez elég érdekes fejlemény, erre magam sem számítottam (nem baj, ebből én is tanulok) ilyen dologgal még nem próbálkoztam! :)


tehát ha egy mikrofont toldasz meg, akkor is zajosodik?


javaslom próbálj meg jobb minőségű vezetéket használni, esetleg készíts sajátot! (így a toldások megoldhatóak forrasztással is ami jobb minőséghez vezetne)


esetleg érdemes megfontolni, hogyha van kéznél egy régi videoton magnó (vagy valami aminek van normális minőségű mikrofonbemenete) akkor azt használd "előerősítőnek" és a line-inbe kösd akkor. így a felerősített jelet lehet elküldeni a gépig. vagy még egy dolog: jobb minőségű hangkártyát válassz (használtan is lehet venni olcsón)

2015. szept. 16. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

nos, voltak itt próbálkozások azóta is.


nagyon úgy veszem észre, hogy persze a csatlakozási pontok is rontanak a minőségen, azaz jobb ha forrasztással toldok, de megoldhatatlan problémáról van szó ahogy látom. már iszonyú jó minőségű árnyékolt kábelekkel is próbáltam, de amint a 2-2,5 m fölé megyek, rögtön elkezd zajosodni :(


szóval ez nem az a "hagyományos" színpadi dinamikus mikrofonok, ezek döbbenetes érzékenységű kis kondimikrofonok, és szóval egyszerűen nem találok megoldást ....


Neked van ötleted? már azzal is próbálkoztam, hogy 4x-esen árnyékolt coax kábellel toldottam, de még úgy is bezúg ...

2015. szept. 26. 07:03
 17/18 anonim ***** válasza:

hmm. sajnos fából nem hiszem hogy tudunk vaskarikát készíteni :\


ötleteknek érdemes ezt elolvasnod:

[link]

(sajnos a megvalósítása gyárilag drága, de lehet a hobbielektronika oldalán találsz "házi" megoldásokat)

2015. szept. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
igen, igen ismerős ez a szimmetrikus é aszimmetrikus probléma, de itt valószínű nem erről van szó, ez az egész jelenség az XLR-es dinamikus mikrofonokra igaz, de a kondikra már nem. közben én is kutakodtam, és több hozzáértő is azt mondta, hogy ezek iszonyú érzékeny kis MIC kapszulák, és hogy nem véletlenül gyártják őket eleve 1,5-2,0 m hosszú kábellal, mert már 3,0 m-nél is ő azt mondja, hogy igen kérdéses lenne, mennyi zajt, búgást szed be. állítólag ezek igazából 30-40 cm-es kábelezésre lettek kitalálva,, de azt mondja, hogy a mai elektromos környezetben, ha ott megy mellette a számítógép, fénycső, akármi, akkor az a gyári 2 m is igen necces és határeset, szal ott kötöttünk ki mindig, h higgyem el, képtelenség toldani ezeket.
2015. szept. 30. 05:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!