Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektret (multimédiás, PC-hez...

Elektret (multimédiás, PC-hez való) jack dugós mikrofont meghosszabbíthatok elvileg bármeddig vagy pl 20 m hossznál már zúgni fog, egyéb probléma?

Figyelt kérdés

Mi a véleménye egy hozzáértőnek?


Főleg azért kérdezem, mert régen csináltam ilyesmit, és mintha ez rémlene, hogy a saját kis 1 m-es vezetékével tökéletes volt, de aztán rátettük az amúgy szabályos (gyári forrasztású) hosszabbítást, és onnantól kezdve búgott, csak persze az igazi okra nem emlékszem.


Szerintetek? hogy van ez? van esetleg valami végső határ toldás hosszában? vagy az árnyékolás lenne a lényeg?



2013. nov. 27. 13:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hosszabbítsd meg koax kábellel, biztos nem lesz baja.
2013. nov. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

hu, ez nem jutott eszembe .--

és az miért jobb egyébként?

na meg akkor mindegy h melyik a középső ér és melyik az árnyékolás? vagy tök mindegy?

2013. nov. 27. 17:35
 3/13 anonim ***** válasza:
A negatív az árnyékra.
2013. nov. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

köszi na most már csak azt kéne tudnom h vajon melyik a negatív mert ezeknél egyforma színűek a vezetékek, és ráforrasztási pontnál se derül ki semmi.

de próbálok rámérni multiméterrel, hátha

2013. nov. 27. 21:21
 5/13 anonim ***** válasza:

1. A mikrofonnál a test az, a fém burkolattal össze van kötve. [link]

2. A dugónál a dugó nyaka. [link]

2013. nov. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

nagyon köszi, ez nagy segítség így látva, csak most akkor egyet nem értek: nekem egy RG58-as koax kábel csak 2 eres, azaz pontosabban 1 ér középen + az árnyékolás körbe, tehát nincs összesen 3 szál, ahogy a Te képeden van a forrasztás.

Mindjárt én is megpróbálok fotózni, mert ez itt úgy néz ki, hogy van a kerek mikrofon, és alatta 2 pontot ráforrasztva a vezeték, de egyáltalán semmi különbség nincs a 2 pont között, a rák eszi meg már.


az most egy külön ínyencség, hogy ráadásul dual mono módon van a végén egy stereo jack, na és innentől kezdve huhhh, keresztbe álltak a szemeim h melyik melyik ... :(

2013. nov. 28. 08:14
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


A multimétereddel kimérheted, a mikrofon egyik forrpontja össze van kötve a fém burkolatával.


[link]

2013. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nagyon köszi, jók ezek a képek! a jack-en sokat gondolkodok, azt nem teljesen értem még, de próbálom törni az agyam ...


ja és még meg van fűszerezve a dolog nekem, csak h ne legyen már olyan egyszerű dolgom, ugyanis nem fémházas a kis mic, és csak 2 db forrasztási pötty van, de semmi fémes hozzáérés nincs a házhoz vagy akármihez. 2 db tök külön álló pötty :(

úgyh marad a multiméterre hagyatkozás, na csak még azt nem tudom eldönteni továbbra se, hogy ha adott egy pl RG58-as coax kábel, és annak a két "ere? azaz a belső ér + árnyékolás, na akkor én ezt most hogyan is oldjam meg egy stereo (avagy mono??) jack-re forrasztva?


oké, még mindig nem tudtam fényképezni, de feltöltöm én is, amint sikerül.


Végül is, abból kiindulva, hogy van egy + és egy +, na oké, ezek szerint elég egy kéteres kábel, és elég egy mono jack. csak aztán tapasztalat szerint viszont a mono jackkel nem megy, a stereoval pedig igen, hiába ugyanúgy csak két eret forrasztok rá :( huu nem is hittem h ez ekkora fejtörés, csak hát nagyon nem mindegy, mert ha egyszer összetettem, utána már a jó isten se szedi ezt szét szal jól kéne megoldanom.

2013. nov. 30. 06:56
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Piros és zöld egymással összekötve, az a pozitív, a koax középső ere.

A maradék a narancs, a negatív, a koax árnyékolása.

A kábel másik végére rákötöd a mikrofonod. Vagy szól rögtön, vagy nem és megfordítod a mikrofont. Más lehetőség nincs.

2013. nov. 30. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

oké köszi na most állok neki szétszedni darabokra, remélem tudok normálisan fotózni ...


mondjuk nekem piros+fekete vezetékpáros van 1-1 michez, de gondolom itt a fekete a negatív.

2013. dec. 1. 07:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!