Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Elektret (multimédiás, PC-hez...

Elektret (multimédiás, PC-hez való) jack dugós mikrofont meghosszabbíthatok elvileg bármeddig vagy pl 20 m hossznál már zúgni fog, egyéb probléma?

Figyelt kérdés

Mi a véleménye egy hozzáértőnek?


Főleg azért kérdezem, mert régen csináltam ilyesmit, és mintha ez rémlene, hogy a saját kis 1 m-es vezetékével tökéletes volt, de aztán rátettük az amúgy szabályos (gyári forrasztású) hosszabbítást, és onnantól kezdve búgott, csak persze az igazi okra nem emlékszem.


Szerintetek? hogy van ez? van esetleg valami végső határ toldás hosszában? vagy az árnyékolás lenne a lényeg?



2013. nov. 27. 13:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

hu ezt itt nem értem


" [link]


egy koax kábel nem tud 3 eres leni, nem? vagy van olyan?

csak mert akkor a koax két erét hova kössem?

2013. dec. 20. 12:08
 12/13 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:


hu ezt itt nem értem "


Nem is kell.

Az egy fülhallgató csatlakozója és nem koax kábellel van összekötve.

2013. dec. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

oké akkor értem


egyébként sikerült a nagy alkotás huuu nagyon kemény, amennyit szenvedtem vele, de kb megcsináltam a lehetetlent, mert a szakszerviz is kijelenti h áá ilyen nincs meg így-úgy biztos h nem lehet, na ehhez képest SIKERÜLT és nagyon örülök!!!


most annyi az összes gondom, hogy egy nagyon kicsit van benne az a tipikus elektromos búgás, ha rá kötöm a külső mikit, de egyébként nem hittem, hogy ez így összejön, őszintén szólva.


majd linkelek egy próbafelvételt róla, kíváncsi vagyok, mit mondasz rá vagy más is aki hozzá ért, mit mond.


úgy csináltam, hogy


1, a belső mikijéhez menő 2 vezetéket elvágtam, és kivezettem a camból

2, erre a +/- nak megfelelően rá kötöttem egy mono jack alzatot kb 25 cm vezetékkel, így aztán nem is lett kérdés az árnyékolás vagy bármi egyéb, mert adott volt a bemenő 2 szál

3, és akkor ehhez csatlakozik a rendes külső mikinek a szintén 2 szála (akár rádiós akár a vezetékes), és itt se kérdés semmi, mert a rádiósnál egyértelmű, hogy a vevőegységből már csak árnyékolás nélküli, 2 eres vezeték jön ki egy mono jackkel, na a vezetékes az kicsit jobban meg van variálva, az még nincs megoldva, mert azok mind stereo jackben végződnek, azaz ott még akad tennivaló, na de lényeg h így rádióssal már tök jól működik.

Annyi h az a minimális búgás alatta van, de tényleg mondhatom minimálisnak. Esetleg ez a búgás összefüggésben lehet a mono jack aljzatra kötött 25 cm vezeték hosszúságával és ha lerövidítem csak 5 cm-re pl, akkor esetleg eltűnhet?


erről mi a véleményed? vagy esetleg itt a 25 cm-en is ajánlottabb koaxot használni?



A fő kérdésre pedig tapasztalatilag annyi h működik PC-hez csatlakoztatva a dinamikus miki is csak sokkal de sokkal halkabb. Ha rendes 3 eres kábellel hosszabbítom meg, akkor nincs búgás se ott.

2013. dec. 21. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!