Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a PC mikrofon bemenetébe...

Ha a PC mikrofon bemenetébe (elosztókkal) 10 db egyforma multimédiás mikrofont dugok be, az is működni fog?

Figyelt kérdés

Azért kell, mert különböző távolságokból is akarjuk venni a hangot, és jack elosztókkal végül is korlátlan számra eloszthatjuk azt az egy jack bemenetet, és az egyik mikrofon rögön a gép mellől kellene, de a másikat meghosszabbítanánk toldóval kb 10 m-re is, azaz körbe akarjuk mikrofonozni a szobát.


Megoldható ez, vagy a táp amit kiad a MIC aljaz a PC-n, az túl kevés lesz több mikrofonnak és az pont úgy van méretezve, hogy csakis 1 db dugható be?


2015. szept. 7. 11:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fog működni, továbbá iszonyat zajos lesz és gyenge a jel.

Erre a célra érdemes vásárolni egy keverőpultot (minden mikrofonhoz külön előfokkal) és akkor nem lesz gond. De miért kell ennyi? 10db mikrofon többe kerül mint egy térmikrofon és egy előfok hozzá. Nem?

2015. szept. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

de ha gyári elosztókkal és gyári hosszabbító kábelekkel oldjuk meg, miért nem fog működni?


oké, azt értem, hogy esetleg a 10 sok neki, mert nem tud az aljzat táplálni annyi mikrofont, de akkor van erre valami határ? kettőt még tud? és hármat?


amit írtál, az pedig hidd el, nem jó megoldás, most az árról nem is beszélve, hát ezek a gagyi kis PC mikrofonok kerülnek kemény 200 Ft-ba /db, azaz ez nem téma, többe kerül maga a kábel, nekünk az is fontos h ne térmikrofon legyen, hanem pont a lényeg, hogy teljesen elkülönített helyiségekből is vegye egybe a hangot.

2015. szept. 7. 17:56
 3/18 anonim ***** válasza:

Leírnád, hogy pontosan mit is szeretnél? :) Milyen célból készül ez? Valami kísérlet? Egyébként nem tudok ilyen határról, de egy mikrofonnal sem túl erős a jel. Sőt, dinamikus mikrofon lévén meglehetősen zajos is főleg az alaplapi hangkártyák. Mindenképpen valami mikrofon előerősítőt kéne beiktatni minden mikrofon után és erősebb jelet adni a kártyának. 200Ft-os mikrofon lévén gondolom nem a minőség a lényeg, így azt javaslom akár építhetsz is hozzá előfokot. pl ilyesmit: [link]

meg hozzá csapsz egy tápot (ezt régi számítógép tápegységből és egy feszültségstabilizátor ic-ből könnyedén építhetsz)

Gondolom nem egy kórus broadcast minőségű felvételéhez lesz, szóval mindenből a legegyszerűbb megoldás is megteszi! :)

2015. szept. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
köszi, de várj, hát ezek nem elektret mikrofonok? én a kis kacat, filléres számítógépes mikrofonra gondoltam, na de arról úgy tudtam, hogy nem dinamikus. (amúgy egyszer próbáltam már bedugni dinamikust is, és nagyon torz hangot adott vissza)
2015. szept. 7. 21:12
 5/18 anonim ***** válasza:
te nem a kondenzátor mikrofonokkal kevered? :)
2015. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
az elektret mikrofonnak is áramellátás kellene egyébként úgy tudom. szóval szerintem biztos, hogy dinamikusak
2015. szept. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
na de a jack aljzat nem ad neki eleve tápot? én úgy tudtam, de majd akkor rámérek
2015. szept. 8. 19:55
 8/18 anonim ***** válasza:
minimálisat természetesen igen, de a hangkártyán nincs fantomtáp :)
2015. szept. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
hű bocs, ez már magas nekem. a fantomtápnak mi a szerepe? ha a nevéből jól gondolom, ad plusz feszt neki? akkor ha én kívülről adok neki 3 V-ot? (csak mert ennyit láttam már mikrofonokban, gyárilag kialakítva kellett bele 2 db AA elem, és az se dinamikus volt)
2015. szept. 9. 06:19
 10/18 anonim ***** válasza:

itt minden mikrofontípust bemutatnak:

[link]


(amibe elem kellett az biztosan nem dinamikus, szerintem az valóban elektrét. kondenzátornak azt hiszem kevés lenne a 3V. ahhoz mindig tápot használnak. elektret-re példa: [link] ez is működik nekem elemről is, de mehet 48V-os fantom tápról is) a másikat most még véletlenül sem találom, mert nem jut eszembe a típusa

2015. szept. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!