Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számítógép építés. Jó lesz ez...

Számítógép építés. Jó lesz ez a konfiguráció nekem?

Figyelt kérdés

Processzor és integrált videókártya: [link]


Alaplap: [link]


SSD: [link]


Tápegység: [link]


A célom az hogy minél kisebb fogyasztású legyen... Internetezésre, filmezésre, esetleg szerkesztésekre lenne használva.


2015. szept. 1. 14:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Milyen szerkesztés? Mert Painttel meg gimp-pel még elmegy, de sony vegas szóba nem jöhet.


Merevlemezed sincs, VGA szintúgy

2015. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ez egy kamu kérdés
2015. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%

Processzoroknál mindig a maximális fogyasztást tüntetik fel. Ebben az árban egy pentium g3220-nál hiába van kétszer akkora fogyasztás feltüntetve, ha a processzor maga az általános feladatokat kétszer olyan gyorsan végzi el (ezáltal nemhogy többet fogyaszt a gép, sőt: nem csak a cpu igényel áramot, hanem a gép többi része is). Azaz mindenképpen rossz választás a processzor.

Alaplapnál értelemszerű, hogy nagyon régi foglalat és nem lehet jól optimalizált processzort találni hozzá.

Eurocase tápban nem bíznék meg, nagyon sok számítógép szárad a lelkükön.

SSD-ből sem noname dolgot vennék, hacsak nem azt akarjuk, hogy 2 hónap után ott maradjon, abból kijön egy minőségi 1TB-s HDD.

2015. szept. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ha összerakod, menni fog, de jónak nem mondható. Mindenből a lehető legrosszabb minőséget válogattad össze. Ha minél kisebb fogyasztású gépet akarsz, akkor laptopot vegyél vagy rakj össze valami intel konfigot. Biztos vagyok benne, hogy egy i3 sem fogyaszt többet, mint ez. A normálisabb AMD-k mind jóval többet esznek.
2015. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

A második, hülyeséget, ír, ez egyáltalán nem régi foglalat. Gyakorlatilag a jelenleg legfrissebb AMD platform.


Illetve a kis fogyasztás nem feltétlen a villanyszámla miatt fontos, hanem esetleg a melegedés miatt. Ez a proci lazán el tud lenni passziv hűtéssel, vagy egy nagyon alacsony fordulatszámú ventilátor alatt.


Viszont ez egy HTPC alkatrész, vagyis nagyon nem erős. Netezés, filmnézés jó lesz, de a szerkesztésnél tényleg számít, hogy mit és milyen komolyan. Én például lazán megfektetem ezt a kis Athlont képszerkesztésben is, nem kell ahhoz hang vagy videó.

2015. szept. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

70k mindennel együtt:

Gigabyte GA-H81M-S2V alaplap 12652 Ft

Intel Pentium G3260 processzor 16587 Ft

Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black HX316C10FB/4 memória 6861 Ft

Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 14715 Ft

Chieftec 400W CTG-400-80PB OEM tápegység 11562 Ft

Raijintek Arcadia fekete számítógép ház 9719 Ft

2015. szept. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Amúgy amit írtál tápegység ha nem is tenné tönkre a géped akkor is lenne annyi többletfogyasztása mint agy pentium-nak. Gyenge a hatásfoka a noname tápoknak és nem is megbízhatók.
2015. szept. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Aha. Szóval 50ezerből akarsz számítógépet összehozni. Jól sejtem, ugye?

A táp kuka!

Ha nem olyan komoly photoshoppos szerkesztésre gondolsz, akkor az alaplap+proci maradhat is akár.

Számítógépház?

Az OCZ-t nem ismerem, annyit tudok róla, hogy megvásárolták a toshibát. :P

Mennyi a keret, mert ez így marha kevés lesz, főleg ha hosszabb időre tervezel.

De hova tűnt a RAM? RAM nélkül nehezen fogsz számítógépet használni :D :D

2015. szept. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Amit én írtam konfig abban minden benne van!
2015. szept. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm midenkinek :D 1 igen RAm-ot nem írtam mivel 4GB Kingston ram jó lesz :D 2 100.000 ft a keret szval annyit áldozok rá max. 3 Azért akarom hogy alacsony fogyasztású legyen a gép mert van egy áramzabáló gépem (meg passzív hűtéssel elmegy csendben). 4 A szerkesztést Adobe Fash 6CS-re gondoltam. (Csak a projektet elkészíteni... renderelni az i3-as gépemmel tenném) 5 SSD azét lenne jó mert most ebben a gépemben egy HDD van ésnagyon lassú a hdd az ssd-hez képest.. bár ha kell akor mgválok az ssd-től maradok hdd melett :D (de akkor minimum 250 gb legyen a mérete)
2015. szept. 1. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!