Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i5 4460 vs AMD FX...

Intel Core i5 4460 vs AMD FX 8350?

Figyelt kérdés
Játékok szempontjából melyik a jobb. Láttam felvételeket,olvastam fórumokat,de nem tudok választani. Ráadásul,az egyik számítógépes bolt az 8350-et ajánlja,a másik a 4460-at. Egy árban van a kettő proci, Amd: 8 magos 8mb L2cache+8mb L3cache ,de másikban van beépített gpu,Turbo Boost technológia, 4mag 6mb cache. Melyik lenne a győztes,még 5 év múlva is?
2015. aug. 7. 22:24
 1/5 kszk2 ***** válasza:

Szerintem az AMD

[link]

2015. aug. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

DX12 tesztek alapján sincs különbség köztük, tényleg. Ha a jövőre tervezel, amelyik jól esik, de így aztán fogyasztás és hőtermelés miatt Intel. Ha a jelen érdekel, akkor pedig mérlegeld, hogy mire akarod használni.

>azokban az alkalmazásokban, amik 2-4 szálra vannak írva az i5 fölényes győzelmet arat

>ott, ahol 4-nél több szálat is ki lehet használni, megjelenik az FX-8350 ereje, ilyen pl. Battlefield 4 (4690k már be tudja hozni, 4460 nem, ezért mondom), vagy pl. renderelés


Ha minden modern, új játékkal akarsz játszani, talán FX jobb befeketetés, de mivel mindkettő halott technológia, ha most nincs semmid, én a helyedben várnék. A heterogén multiadapter funkciót kihasználva a DX12 játékok és alkalmazások az IGP erejét is fel fogják használni, ami akár 15-20% javulást is eredményezhet még egy komolyabb kártyával is, márpedig pillanatnyilag a Broadwellnek van a legerősebb IGP-je. Én a helyedben megvárnám, míg lemennek az árak, lecsillapodnak, aztán Broadwellre váltanék. Azzal elleszel pár évig, Haswell viszont már most mondhanti emiatt elavulttá vált.

2015. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
i5 4460
2015. aug. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tökugyanaz a kettő, a hőtermelés dolog lényegtelen mert az amd se nagyon megy 65 fok fölé igényes hűtéssel, a fogyasztási különbség észrevehetetlen, viszont az amd 8350 tuningolható, ezért kap nagyobb fogyasztási adatokat.
2015. aug. 7. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Trevor. ***** válasza:

Az i5-4460al olcsóbban is kijössz és most DX11 alatt erősebb. Oké, hogy a DX12 jobban kifogja használni a 8 "magot", de mivel azok gyenge magok, nem kell csodát várni tőle.

Én azt mondom, hogy mivel most minden tökéletesen fut i5-tel, később is fog.

2015. aug. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!