Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért adhat ki fura hangot a HDD?

Miért adhat ki fura hangot a HDD?

Figyelt kérdés

Van egy aránylag új Seagate háttértáram. Az utóbbi napokban a gép használata közben nem meghatározott időközönként olyan hangot ad ki, mintha mindig újra indulna. A felhasználást nem befolyásolja, bár az ominózus időkben mintha egy picit megakadna a gép. A teszterek 100%-osnak mutatják. Nagyrészt úgy tudnám leírni, hogy kattan egyet, majd felpörgő sípoló hangot ad, majd újra és újra. Van hogy abba hagyja, de általában hosszabb ideig csinálja.


Nézegettem utána, de eléggé más típusú gondokat találtam.



2015. júl. 2. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
HDD Sentinellel nézd meg
2015. júl. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy ha azzal is nézted akkor bocs.
2015. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gábor_79 ***** válasza:
Parkol a lemez, de időközönként valami rendszerfolyamat mindig újraindítja.
2015. júl. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Végig ellenőriztem sentinellel, hibátlan. Viszont a mókaságot még csökkentett módban is csinálja... Valami konkrét ötlet, hogy mi okozhatja?
2015. júl. 4. 13:09
 5/7 Gábor_79 ***** válasza:
Parkol a lemez olvasófeje energiatakarékosság céljából. Ilyenkor leállhat a lemez forgása is. Ezért akad a rendszer rövid időre, mert vár a lemez készenlétére.
2015. júl. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen ez tiszta, a gond ott van, hogy percekig-órákig csinálja, hogy leáll, elindul. Leáll, elindul. Leáll, elindul.
2015. júl. 5. 21:03
 7/7 Gábor_79 ***** válasza:
Ja, igen. Nekem is. Igazából semmi dolga nem lenne vele, 6-ból az egyik lemezem ilyen, amin nem fut semmi, de a rendszernek mindig fel kell ébresztenie, hogy rendben van e a fájlrendszer vagy mi a búbánat. Csak a lemezleállást tudom megakadályozni és akkor nem kapcsol ki-be, de azt, hogy ne ébressze fel, azt nem.
2015. júl. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!