Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezen a konfigon amit most...

Devergo01 kérdése:

Ezen a konfigon amit most veszek hogyan futna a Gta 5+Videóval? Illetve Sony Vegas?

Figyelt kérdés

Processzor Intel core i7-4790 3.60 ghz


Ram:16 gb (2 szer 8 , ddr3. 1600 mhz 4 steckplatze


Festplatte 1000+16 flash cache (s-ata lll 7200 u/min)


Grafika nvidia geforce gtx 745 4 gb gddr3


Windows 8.1 64 bit



2015. júl. 1. 02:56
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

A fogalmakkal nem vagy tisztában, az a probléma. A draw call azt jelenti, hogy a cpu szól a gpu nak, hogy ki kell rajzolni valamit. Pont. Ezt az időt gyorsítja fel a dx12, nem magát a rajzolás folyamatát ~ a 980 szénné fogja alazni, mert gyorsabb. A linkelt teszt felteszem kockákat használt, ha lecsereled őket valami bonyolultabbra, akkor mar nem lesz olyan vonzó a 290 a 980 hoz képest.

A "pár sort át kell írni" kijelentesedre meg nem is mondok semmit, még a technológia sem végleges, nem hogy annyira egyszerű legyen váltani, hogy átírsz pár sort.

2015. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 xinexol ***** válasza:

Jó persze, nem lehet igy előre pontosan tudni mi hogy lesz, de személy szerint én ugy gondolom, hogy abból nem lehet baj, ha Pc-be is azt a GCN architektúrát választjuk, amire lényegében a játékok fő platformjai, a konzolok is épülnek.


Mert ahogy mondtam itt nem az a helyzet mint eddig, hogy plusz fejlesztés kell, hiszen pl dx11 esetében valóban plusz munka kell Mantlera elkészíteni valamit.

Itt viszont alapból a Dx12 mono-ra jön ki majd a játék és onnan kell portolni majd. Egy kváz szinte ugyanolyan architektúrára nem sokat kell vacakolni, viszont egy nvidiával ki tudja mennyi plusz munka lehet majd.

Egyébként tényleg csak pár sort kell átirni, épp fejlesztők beszéltek róla, hogy rettentően egyszerű és gyors a pcre való portolás dx12 esetében.

na meg a másik dolog, hogy a fejlesztők a konzolok mellett töviről-hegyikre kiismerik a GCN-t, évekig arra dolgoznak mint fő platform.

De persze ez csak az én véleményem.

2015. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 xinexol ***** válasza:

De lényegében elején az volt a fő indokod, hogy ugyse fog senki külön optimalizálni.

De akkor meg épp az Nvidia lehetne bajban, mivel a játékok GCN-re készülnek el alapból és onnan jön majd a Pc port. Szóval akárhogy is nézzük amd-re alapból adott az optimalizáslás, a többire meg majd ahogy puffan.

Na mindegy érdekes egy év elé nézünk az biztos :)

2015. júl. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:
Kösszi a segitséget:)
2015. júl. 3. 21:52
 55/58 anonim ***** válasza:

Többféle konzol van ám, ps en meg a hajadra kenheted a dx12 t - ami meg csak boxra jön, az általában pc re sem érkezik.

Nem azt írtam, hogy senki sem fog külön optimalizálni, hanem hogy elenyésző lesz azoknak a programoknak a száma, amik teljesen kihasználjak a dx12 t, amíg nincs elég hardver a piacon amire érdemes lenne fejleszteni.

És nem, nem néhány sort kell átírni, talán egy januári Unity blogpostban volt szó először arról, hogy kap dx12 támogatást(amin akkor már elmondásuk szerint pár hónapja dolgoztak), és a jelenlegi állás szerint legkorábban decemberben érkezik meg. Szerinted eddig tart átírni néhány sort? Dx12 re váltani nekik meg nyilván prioritás, mobilon az aksit kegyetlenül tudná kímélni.


És leírom még egyszer, a draw call a cpu és a gpu közötti kommunikáció, ettől még nem fogja gyorsabban kirajzolni a háromszögeket. A képen amit linkeltél 15% a különbség a 290x javára, a 980 viszont 40% ot ver rá számítási teljesítményben. Számoljunk egy kicsit. A dx12 jó lesz, mert nagyon sok modellt lehet majd kirajzolni. A nagyon sok jelen pillanatban az amd malmára hajtja a vizet, viszont ha nagyon sok, és részletes(~nem kocka) modelleket akarsz kirajzolni, akkor az amd döglődni fog nv hez képest, hiába kapja gyorsabban az utasításokat. Arról nem is szólva, hogy mikorra fognak beesni az első játék, amik már nem csak egy belekókányolt dx12 t használnak(szvsz addigra már a 980 is csak a felső kategória alját jelenti majd), nem lehet átállni egyik napról a másikra egy új technológiára, pláne nem produkciós szinten. Illetve lehet, csak épp nem túl szerencsés.

2015. júl. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
A konzolos példádhoz még egy szám(gyorsan googleztam egyet), ps4 ből közel 20 milliót adtak el, amikor boxból alig 11 milliót - rakd össze a képet, melyikre lehet érdemesebb fejleszteni, illetve melyikbe érdemes több erőforrást ölni.
2015. júl. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 xinexol ***** válasza:
Persze, ez igaz..valószínűleg már a Pascal is itt lesz mire beérik a dx12. Én csak azért javasoltam a 290-est, mert ma is bőven jó erős FullHd-ban és ha 1-2 éves távlatot nézek, akkor azért mégis inkább bizok benne a konzolos rokonság miatt. Az a VaporX 290 meg húzva hoz egy 290x szintet is, van benne trueaudio az se hátrány, elöbb utóbb biztos használja majd több game is. Na és azon a kártyán van talán egyedül értelmes vrm+ram hűtés.
2015. júl. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 xinexol ***** válasza:

A ps4 se nagy baj amugy szerintem, mert hát az is csak GCN, szóval amire az képes, azt tudja az összes amd vga is.

Ja még most jön Nintendo konzol jövőre, amit nem tudni még milyen teljesitményre lőnek be, mert hát a Nintendo általában nem a csucs hardverről szólt sosem, de elvileg abban is AMD Apu lesz. Nem tudni mi lesz itt 1-2 év mulva, de az biztos hogy a GCN-ről minden apróságot bevágva tudnak majd a mérnökök.

2015. júl. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!