Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki segítene összerakni...

Valaki segítene összerakni egy jó konfigurációt?

Figyelt kérdés

Nézegettem egybe pc-ket, találtam is olyat, ami jó lenne, de mindig azt hallani, hogy olcsóbb, ha magam teszem össze. Ami fontos lenne:

4 mag 4 GHz felett (ha van ilyen, én csak 3.7-esbe futottam bele eddig, esetleg a mag is lehet több, de ami elsősorban fontos, az a minél magasabb frekvencia)

2 terrás hdd

8 giga ram

A videokártyát nem tudom, néha napján szeretem játékra adni a fejem, jó lenne ha tudna ilyen szinten is valamit és ha nem vagyok teljesen laikus a témához a többi dolog ehhez is jó lenne.


2015. jún. 26. 15:01
1 2
 1/12 IceHunter ***** válasza:
Mennyi a pénzed új gépre?
2015. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ahogy nézegettem ezek az elvárások 200 körül vannak. Nyilván minél olcsóbb, annál jobb.
2015. jún. 26. 15:24
 3/12 IceHunter ***** válasza:

Itt egy konfig:

Alaplap: Asrock B85 Pro4

Processzor: Intel Core i5 4460

Videokártya: Sapphire R9 280

Memória: Kingston 2x4GB HyperX Fury Black

Merevlemez: WD 1TB EZEX

Tápegység: FPS Raider 550W

OM: Samsung bebe

ház: Thertaltemake Commander MS-I

2015. jún. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 IceHunter ***** válasza:
Házból lehet Raijintek Arcadia, az olcsóbb. És lenne 190.000Ft,de én ezt a házat jobban ajánlom
2015. jún. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Ahogy látom a proci átlaga 3.2 GHz, csak i7-essel lehet 4 fölé vinni a dolgot?
2015. jún. 26. 15:47
 6/12 IceHunter ***** válasza:
Akkor lehet tuningolni, ha a végén van K betű, de nem szükséges, prímán viszi a mai játékokat, egy megfelelő videokártya mellett. Pl. R9 280 ;)
2015. jún. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam fentebb is, a proci lenne az elsődleges. Azért kell gyors, mert sokat szoktam számolgatni.
2015. jún. 26. 15:52
 8/12 IceHunter ***** válasza:
Ha Intel Core i5 4690K-t vennél, akkor egy 20.000Ft-vel többet kell kőltened az alaplapra, + hűtő, és az már bőven fentebb lesz a 200K-nál, szóval inkább maradjon így, egy jó lesz. De hogy érted, hogy számólgatsz?
2015. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Minél magasabb frekvencia?? Ettől gyors a processzor?


AMD FX-4300 turbó frekvencia 4ghz

INTEL i5-4460 turbó frekvencia 3,4ghz


Mindkettőben 4 mag van. Melyik a gyorsabb?


Fing*d sincs a gépekről inkább ne okoskodj bele csak írd ki mire kell pontosan és mennyi a max. keret rá.

2015. jún. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Egész biztos, hogy az is beleszámít. Nem vagyok informatikus és nem okoskodok, de én így tudom. Ha rosszul tudom, akkor esetleg elmagyarázhatnád, hogy mi még az, amitől függ a dolog, mit tudok rosszul és nem lekicsinylően kellene köpködni a másikra...

A fő feladat, amire kell a gép, az numerikus számolások elvégzése. A mostani gépemmel a mostani projektnél egy számolás pontosabb adathalmazokhoz napokba telik. Ha letudom felezni ezt az időt, annak már nagyon örülnék. Viszont ahogy írtam szeretek néha napján játékokkal is időt tölteni. Ahogy én látom, ami jó az egyikre az jó a másikra is durván szólva. Nyilván nem pontosan, de úgy nagyjából ha veszek az egyikre gépet, akkor kis kiegészítéssel jó lesz a másikra is. Több mag meg párhuzamos számolások miatt kellene. Ahogy tapasztaltam alapbeállításokkal win alatt ha elindítok egy futtatást, akkor az csak az egyik procit veszi igénybe és ez így jó is lenne, csak legyen gyorsabb a dolog. Az árat meg már írtam, hogy nem szeretnék 200 fölé menni(, esetleg 250 fölé).


Többen írtatok PM-et, ha nem haragszotok nem válaszolok minden PM-re külön, az ajánlásokat köszönöm, megfontolom! A kérdésekre meg itt és most válaszoltam.

2015. jún. 27. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!