Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most raktam össze egy gépet...

Most raktam össze egy gépet és az a gondom, hogy miért csinálja ezt az induláskor?

Figyelt kérdés

Na szóval vadi új minden a gépben első indításkor meg a többi próbálkozásnál is nem kapott áramot a billentyűzet amivel elő tudnám hozni a bios-t és ennél tovább nem is jutottam, amikor megnyomom a power gombot akkor a billentyűzeten a visszajelzők felvillannak mint caps lock, num lock ilyenek majd ezek után feltételezem nem kap elég áramotmivel (próbáltam egy pendrive-ot az világított) mivel nem világítanak és a billentyűzet nem használható. Másik "tünet" amikor megnyomom a power gombot a ventilátorok(videókártya, processzor, tápegység) felpörögnek majd megállnak ez kb. három-négyszer majd beindul vagyis ebből tudok következtetni, hogy beindul mert még a bios-t sem sikerült behozni az említett probléma miatt. Én az alaplapra gyanakszom a táp biztos nem rossz mert egy jó használt táppal is próbáltam

vagy az is lehet, hogy én hibáztam valamiben az összerakáskor egyébként ez a második összeszerelésem (ezt most csak ismerősömnek segítek) elsőnek magamnak raktam össze akkor semmi baj nem volt.


confrig:

Prosesszor: [link]


winchester: [link]


Videókártya: [link]


ALAPLAP: [link]


Táp: [link]


Ram: [link]

Még vannak de azok nem lehet közük a problémához.

Próbálkoztam minden felesleges lecsatolásával ami esetleg okozhatná a problémát mint pl.: DVD író, videókártya, előlapi USB panel hang panel. még a gomb akku kivételével is hátha ez "restart" segít de minden hiába ötleteimből kifogytam segítsetek.



#nem indul #új gép #nem kap elég áramot az USB port
2015. jún. 23. 19:14
1 2
 11/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
* meg kell gyozodnod a BIOS verziorol * (mivel nincsen regebi procid igy hazilag nemtudod kiprobalni, de ha veletlen van akkor igen bele teszed es ha elindul vele csak a bios a regi, es akkor leszeded a bios frissitest es frissited bios t aztan viszateszed uj cpu t, es menie kell, enyit csinalnak a szervizben is bios frissiteskor)
2015. jún. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Meg lett oldva köszönöm mindenkinek a segítséget én hibáztam amikor az alaplapot raktam be nem raktam a lap és a ház közé távtartókat és ez zárt össze vagy ilyesmi, szóval mindig rakjatok távtartót!
2015. jún. 25. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!