Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most raktam össze egy gépet...

Most raktam össze egy gépet és az a gondom, hogy miért csinálja ezt az induláskor?

Figyelt kérdés

Na szóval vadi új minden a gépben első indításkor meg a többi próbálkozásnál is nem kapott áramot a billentyűzet amivel elő tudnám hozni a bios-t és ennél tovább nem is jutottam, amikor megnyomom a power gombot akkor a billentyűzeten a visszajelzők felvillannak mint caps lock, num lock ilyenek majd ezek után feltételezem nem kap elég áramotmivel (próbáltam egy pendrive-ot az világított) mivel nem világítanak és a billentyűzet nem használható. Másik "tünet" amikor megnyomom a power gombot a ventilátorok(videókártya, processzor, tápegység) felpörögnek majd megállnak ez kb. három-négyszer majd beindul vagyis ebből tudok következtetni, hogy beindul mert még a bios-t sem sikerült behozni az említett probléma miatt. Én az alaplapra gyanakszom a táp biztos nem rossz mert egy jó használt táppal is próbáltam

vagy az is lehet, hogy én hibáztam valamiben az összerakáskor egyébként ez a második összeszerelésem (ezt most csak ismerősömnek segítek) elsőnek magamnak raktam össze akkor semmi baj nem volt.


confrig:

Prosesszor: [link]


winchester: [link]


Videókártya: [link]


ALAPLAP: [link]


Táp: [link]


Ram: [link]

Még vannak de azok nem lehet közük a problémához.

Próbálkoztam minden felesleges lecsatolásával ami esetleg okozhatná a problémát mint pl.: DVD író, videókártya, előlapi USB panel hang panel. még a gomb akku kivételével is hátha ez "restart" segít de minden hiába ötleteimből kifogytam segítsetek.



#nem indul #új gép #nem kap elég áramot az USB port
2015. jún. 23. 19:14
1 2
 1/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

tap attol m'eg nem volt tul jo vetel...


alaplapi bios frissites kel valoszinuleg (Refresh cpu miatt), ha friss vagy frissites utan is fent 'all

lehet hibas a lap, de ez frissitesinprobakor kiderulne :)

2015. jún. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségedet miért gondolod azt hogy nem volt jó vétel?
2015. jún. 23. 19:50
 3/12 Molyolo ***** válasza:

Vedd ki a videó kártyát.

Az alaplapra csatlakoztasd a monitort.

Úgy bejön akkor kellene a bios frissítés.

Utána restart majd kezdőképernyőnél kikapcsolás.

Videókártya vissza bekapcsolás drivere felrakása.

Elvileg.

2015. jún. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az sem segített már próbáltam.
2015. jún. 23. 19:51
 5/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

iArena szerianak eros minosegbeli problemaji vannak, prohardver.hu n kerdez vagy olvasgas rola,

nem ajanlott tipus


[link]


itt osszegzik a legtobbet


de mindegy a tap csak egy megjegyzes volt


szervizbe kelene elvined frissitetni, ha megoldhato gariszervizbe is viheted, ott legalab ha hibas egybol leadod, vagy ha vetel cseregarit cserelteted (mar ha amugy nem cserelnek neked)


hogy mas e lehet hibas? igen lehet de ezt helyszinen es igazabol szervizi eszkozokel lehet kideriteni...


de amikor alaplapra kotve probaltad ugye a 750 vga t kivedted gepbol?


ha ugy mukodik es a bios friss de vga val nem


akkor alaplap pcie slotja is rosz lehet, vagy alaplap tapelatasa a pcie slot fel'e

vagy pedig a vga hibas, vga t mas gepben probaltad mar?

2015. jún. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen kivettem a vga-t mikor az alaplapra volt kötve és akkor is ugyan ezek voltak semmi változás.
2015. jún. 23. 20:09
 7/12 Molyolo ***** válasza:

Lett valami megoldás?

Mert úgy emlékszem kb. 1 hete ugyanezzel az alaplap+processzor párossal volt másnak is baja.

Szintén ugyanezzel a problémával de nem tudom lett-e megoldás neki.

2015. jún. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sajnos nem lett megoldás, esetleg tudsz egy linket küldeni a kérdésről? előre is köszönöm
2015. jún. 24. 09:15
 9/12 Molyolo ***** válasza:

Rengeteg kérdés van nem fogom megtalálni.

De az én alaplapomon döglődik az integrált lan és itt tudtam segítséget kérni.Bár az enyém valószínűleg megy vissza garis javításra. Válaszolnak is csak írjál be mindent.


[link]

2015. jún. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#8 de a BIOS fel van frissitve?


elvited gari szervizbe vagy sima szervizbe BIOS feissitesre?


B85 osok elso BIOS a nem tamogatja az ujabb Refress cpu kat

a tied olyan, de ezt mar a legelejen leirtam


csak ulsz othon es varod a sult galambot hatha megjavul?


ha otthon nincsenek megfelelo eszkozeid te nem tudod megoldani a problemat


>>> "jaj figyeljetek, van egy kis szivprpblemam, meg kell mutenem, en itthon magamnak szeretnem megcsinalni, mit tegyek?"


szerinted kivitelezheto? eleg nehezen az biztos... foleg ha csak egy konyhakesed van hozza


meg kell zyozodnod elsonek errol hogy BIOS megfelelo e a cpu d hoz


es ekozben az is kiderul hogy alaplap hibas e


de hanyszor irjam meg le?


nem nincs smarth phone android alkalmazas amivel wifin kapcsolatba lepsz az alaplapodal es megkerdezed hogy bios a milyen, es hogy van e valami baja

:D

2015. jún. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!