Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Router sebesség?

Router sebesség?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Vettem egy új Routert és nem jön át a 100/100as sebesség WiFin. Az előző Routerrel ment pedig 5 éves volt.

Csatornákat végigpróbáltam de semmi javulás.

Ötletek?



2015. jún. 10. 11:31
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Jelszó nélkül sincs javulás


Firmware is frissítve lett

Újra is lett indítva.

2015. jún. 10. 13:13
 12/21 P.O.C. ***** válasza:
És ha letiltod az 5 Ghz -et?
2015. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Az is lehet amit P.O.C mond de én már nem rétem
2015. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
*Nem Értem *
2015. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Azt még nem próbáltam, bár őszintén szólva nem láttam olyan opciót, hogy letiltsam külön. De lehet, hogy csak elkerülte a figyelmem.


Hazaértem és megnézem.


Köszönöm az eddigi válaszokat :)

2015. jún. 10. 16:05
 16/21 A kérdező kommentje:
Sikerült kikapcsolni az 5Ghz-s frekvenciát, de sajnos semmit sem segített
2015. jún. 10. 18:33
 17/21 anonim ***** válasza:

#8

vagyok. Attól, hogy i7-tel szerelt még lehet ratyi wifi/hálókártya benne, mert ez alapból belépőszintűnek van reklámozva. De tegyük fel, hogy a tiedbe nem ilyen van, akkor -> eszközkezelő-hálózati kártyák - itt kiválasztod a wifidet, speciális fülön belehet állítani a sebességet, az 5ghz-et, a 20/40mhz-et, minden ami a sebességhez kell. Sebességnél gondolom legjobb sebességen van, gördítsd le a listát és ott látod, hogy mennyi a maximumod.

2015. jún. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Fogjátok már fel, hogy a laptop BÍRJA, mert az előző router-el MENT a 100/100, 2.4GHz, N-en keresztül!!!!!!!!!!


Visszaraktam a régit, és még MINDIG MEGY a TP-LINK-el a kívánt sebesség ellenben az új asus-al ami elméletben sokkal többet tud kezelni, és mégis csak 50/50!!!!!!!!

2015. jún. 10. 19:34
 19/21 A kérdező kommentje:

Amit nem értek, hogy épp jött le valami torrenten, felment 8.5MB/s-re ami kb 70 megabit/s (ezzel már túlment a mérés eredményén), de emellett 1 másodperc alatt betöltött full HD videót youtube-ról. Ha tényleg fullra ki lenne használva akkor nem töltötte volna be ilyen gyorsan a videót.


Legalábbis a TP-Link-en ha az egész sebességet lefoglalta a torrent akkor a youtube be se töltött.

2015. jún. 10. 21:23
 20/21 P.O.C. ***** válasza:

Hidd el mi is értetlenül állunk ezzel szemben, hogy a sokkal olcsóbb TP-Link miért alázza ezt a routert, ami elvileg jobb gyártótól van és hardveresen is erősebb.


A TP-link -hez hasonlóan viszont ez is támogat 3rd party firmware -eket:

[link]

Ezek amellett hogy okosítják az eszközt, általában sok problémát megoldanak. Érdemes tenni vele egy próbát (de csak saját felelősségre).

2015. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!