Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A feltételeknek megfelelő...

A feltételeknek megfelelő VGA-t kellene találni. Ti milyen VGA-t/VGA-kat ajánlanátok? (feltételek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A feltételek a következők:


Legyen halk, és rendelkezzen jó hűtéssel.

Jobban örülnék neki, ha Nvidia lenne. (Nem nagyon szeretem az AMD-t.)

A kiválasztott VGA, legyen teljesítményileg jobb mint egy Asus R9 290x oc.

A VRAM legalább legyen 4GB.

Ár ne haladja meg a 180.000 Ft-ot.


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 10. 10:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Viszont, akkor csak egy venti fújná ki a levegőt, és az is csak hátul történne... Mivel felül elférne egy dual venti, ezért még fér oda még + 1 (mivel már 1 fent van).
2015. jún. 10. 12:22
 12/20 anonim ***** válasza:

Hát ehhez a művelethez barkácsolni kell egy kicsit.

Prohardveren egy felhasználó (Habugi) csinálta ezeket a képeket. Ő ezt Asus 280X-re alkalmazta, ami ugye a legrosszabb kártya az Asus-tól a 200-as sorozatban, mert a legtöbb még az Asus által megálmodott órajelen is Artifactol, mert egyik memória sincs hűtve. Ez a módszer nála annyira hatásos volt, hogy amíg másnak vissza kell venni az órajeleit a kártyának, addig ő tuningolja tudja hajtani, artifact nélkül.

Sajnos a képek nem túl jó minőségűek, de látszik, hogy mit is kellene csinálni:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2015. jún. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

[link]


A hiba nálad lesz,ha nekik nem ment 70 fok fölé.

2015. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Milyen lapra van rátéve a venti? Szerencsére nekem nincs ekkor proci hűtőm, viszont ahogy azt elnézem be van passzírozva a lap amin a venti van, így látszólag megfogja a lapot, ha jól látom...


Nevetséges, hogy ezt a kártyát csak így lehet normál hőfokon tartani.

2015. jún. 10. 13:05
 15/20 A kérdező kommentje:

13#: Látszólag a bejegyzés március 10-én készült (2014.03.10).


Nálam a szoba hőmérséklet 29 fok volt mikor mértem. Nyilván, márciusban jóval alacsonyabb a hőfok, így nem mehetett 95 fok fölé. Mivel nyár van, ez gondolom nem is fog változni.

2015. jún. 10. 13:09
 16/20 anonim ***** válasza:
Am milyen házad van ?, ha ilyen problémád van akkor van olyan ház aminek az oldallapjára ráfér 4db 12 cm-es felülre 2db előre 2d hátra rendszer. Ha az öszes ventit berakod és átmozgatja szépen akkor nem kell lecserélned a kártyát.
2015. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Már leírtam az első oldalon, de akkor leírom még egyszer. Zalman z11 plus. 3 ventilátora van, viszont vannak az oldalán kis ventik is amikről nem írtam. Azok is kifelé fújják a levegőt.
2015. jún. 10. 13:59
 18/20 anonim ***** válasza:

Bocsi átugrottam és nem láttam. Nem értem, azt a két kicsi ventit, ismerem a házat, de a befújt levegő egy részét szerintem ők szépen el is veszik.

[link]

Nekem ennek a cube változtata van meg (microatx R9280x max terhelésen 55%-os venti seb-nél 58-63 fok)

Persze nem azt mondom, hogy vegyél meg stb, csak ha már mindent kipróbálsz stb akkor lehet a ludas és nem kell lecserélned a jó kártyát, mert lehet az is úgy viselkedne a házban.

2015. jún. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Király :D vizsga után agyhalott vagyok:d "vegyél meg" helyett vedd meg . Ludas elé meg egy ház szócska kimaradt :D
2015. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Semmi gond. Ismerős érzés... :D


Lehetségesnek tartom, amit írtál egyébként. Meglehet, hogy maga a ház nem képes lehűteni a hardvereket...

Ámbár, a CPU hűtés és az alaplap hűtése teljesen kiváló. A(z) alaplap/processzor hőfoka még ilyen meleg időben is, 40-50 fok között ugrál játék alatt.


Bár a jelek arra utalnak leginkább, hogy elcsépelték a VGA hűtését. Mindenesetre, megnézem még párszor nem e maradt poros pár helyen.


Azért köszönöm a segítséget mindenkitől! Még jelentkezek, ha esetleg nem az lenne a probléma. Remélem, találok rá módot hogy lehűtsem.

2015. jún. 10. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!