Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A feltételeknek megfelelő...

A feltételeknek megfelelő VGA-t kellene találni. Ti milyen VGA-t/VGA-kat ajánlanátok? (feltételek lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A feltételek a következők:


Legyen halk, és rendelkezzen jó hűtéssel.

Jobban örülnék neki, ha Nvidia lenne. (Nem nagyon szeretem az AMD-t.)

A kiválasztott VGA, legyen teljesítményileg jobb mint egy Asus R9 290x oc.

A VRAM legalább legyen 4GB.

Ár ne haladja meg a 180.000 Ft-ot.


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 10. 10:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
GTX 970 vagy 980
2015. jún. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Asus R9 290X OC egy nagyon jó kártya és ha szerencséd van akkor egy 100k-ért hozzájuthatsz ami nagyon jó.
2015. jún. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 I(L)TECHNO ***** válasza:

Ha már halk, akkor az, ami nekem is van:


[link]


Ár: 100-120 között mozog. Attól függően, hol veszed.

2015. jún. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nem valami jó... Jelenleg olyan kártyám van, és így kitakarítva is 80-96 fok között megy Witcher 3 és egyéb játékok alatt. Az Asus a 200-as szériáknál elég gagyi hűtőkkel állt elő. Ezért akarom leváltani.


Úgy hallottam az Msi kártyáinak jó hűtése van. Én is egy GTX 980-on gondolkoztam, viszont az Msi GTX 980-at 200.000 Ft-ért adják. Az pedig számomra, soknak bizonyul.


Ezért kéne egy Msi GTX 980-hoz hasonló hűtéssel és teljesítménnyel VGA, legalább 180.000 Ft-ért.

2015. jún. 10. 11:21
 5/20 A kérdező kommentje:
Az előző komment a 2#-es hozzászólónak szól.
2015. jún. 10. 11:22
 6/20 A kérdező kommentje:

A 3-as hozzászólótól pedig a következőt kérdezném:


Mérted már a hűtését játékok alatt? Ha igen, hány fokot tapasztaltál?

2015. jún. 10. 11:41
 7/20 anonim ***** válasza:

Egy GTX 970 sok esetben visszalépés lenne egy R9 290X-hez képest.

Kérdező: Vannak GTX 980-ak 180 alatt.

Egyébként pedig a ház szellőzése valószínűleg nem túl jó.

De, ha működik a kártya, akkor miért akarod lecserélni? Igen, az Asus nagyon trehányul rakta össze a 200-as kártyáit. Egyszerűbb lenne venned 2 ventit, ami fújja a kártya hátoldalát, illetve MSI Afterburnerrel egyedi ventiprofilt beállítani.

És máris nem lenne 90+ fokos. (ami egy csúcskártyánál nem annyira durva).

A 290X bőségesen elég minden mai játékhoz (gondolom FHD-ben játszol), szerintem nem éri meg leváltani. Azt a 180 ezret inkább rakd félre, és várj a kártyavásárlással még egy 2 évet. Addig még bőven elleszel a 290X-el.

Ráadásul 2 év múlva már van rá esély, hogy egyre több játék DX12-es lesz. Ott meg kitduja, hogy hogy fog teljesíteni a a GTX 9XX sorozat. HIszen, ha megnézed, most pont a másik irányba fog elmenni az Nvidia és az AMD is: HBM. Az AMD-nek már a most megjelenő kártyái között is lesznek HBM kártyák, illetve az Nvidia Pascal is azt fogja használni, ha minden igaz. Szóval szerintem egyáltalán nem éri meg 290X-ről váltani. Csináld meg azt, amit mondtam, és várj a kártyavásárlással.

2015. jún. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Használok Afterburnert, és a kártya elég hangos ami igen irritáló ha valaki hangszórón játszik. Persze, ha van fülhallgató nem lehet hallani, de a kártya így is Afterburnerrel fel megy 85 fokra. A gépházban van 3 venti. Az egyik a táp fölött, a másik a gépház elején (az fújja be a levegőt amihez van egy porszűrőháló is felszerelve) illetve van egy a gépház tetején (a tetején lévő és a táp fölötti kifelé fújja a levegőt).


A kérdésem a következő lenne:


Hogyan s, miképpen tudnék beszerelni két ventit ami a kártya hátoldalát fújja? A ház egy zalman z11 plus.

2015. jún. 10. 12:10
 9/20 A kérdező kommentje:
Tudom, van az oldalán egy kapcsoló amit ha Stealth módra kapcsolok, akkor halk lesz a VGA. De ha Stealth módra kapcsolom, akkor elvileg kevesebb lesz a teljesítmény is. Jelenleg ezért hagytam Performance módon.
2015. jún. 10. 12:15
 10/20 A kérdező kommentje:
Lehetséges lenne, fordítva felcsavarozni a ventit ami a ház tetején van? Mert akkor pontosan a VGA hátulját fújná.
2015. jún. 10. 12:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!