Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A ház, cpu, táp ventilátora...

A ház, cpu, táp ventilátora mind ugyanannyi áramot esznek?

Figyelt kérdés
Tehát ha ki akarom cserélni a tápomban a ventit vagy a házamba akarok egy új ventit esetleg a cpu bordájára akarom feltenni számít hogy milyet teszek fel (most nem praktikusságról beszélve csak az érdekel hogy lehet-e bárminek baja belőle)?

2015. jún. 8. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Tápba nem nyúlunk! :) Annak lehet baja is ettől, meg neked is. Ha mégis nyúlunk akkor érdemes ugyanolyan tápból kiszedett ventit bele tenni. Nem azért mert feltétlen szűkséges, de minden gyártónak más lehet. Méretben, fogatásban. Ha igénytelen vagy akkor fogod aztán belebaszol egy kisebbett. Csak figyelj, az alján a matricára, hogy nagy számok legyen rajta! :) Vagy ha van egy akkora, akkor mehet bele ugyan olyan teljesítményű is.

A Kűlső ventik meg lényegtelenek. Bár már a hűtő gyártók is saját ötettekkel állnak elő. Szóval bármit megtehetsz csak igénytelen, nem valami esztétikus lesz. Ha ez számít.

2015. jún. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja egyébként minden venti 12 Voltos. Csak az amper szám térhet el. Minél nagyobb annál erősebben fúj. PL itt egy régitápból kiszedett venti. 12V 1.20A. Na ezt molex táp csatira rá kötve +12V-on elindul az asztalon és ha bele dugod az ujjad leszakítja. xD Gondolhatod milyen hangja van. +5V-on használtam. Úgyis erős és nincs olyan elviselhetettlen hangja.

[link]

Elraktam emlékbe :D

2015. jún. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Panda Péter ***** válasza:

házba vehetsz ventit bár ha olyan a ház hogy szutyok a szellőzése, vagy magukon a melegedő alkatrészeken nagyon gagyi hűtés van, akkor először inkább azokat a komponenseket érdemes erősíteni.

és igen, tápba nem nyúlkálunk, ha gagyi tápod van akkor az egészet cserélni érdemes, nem gányolni.

2015. jún. 9. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 3

Én se dobnák ki az FSP-met ha gari után megállna benne a venti! Lazán cserélném egy másik ventire. Nem csak azért mert nem olcsó mulatság egy minőségi táp, de szerintem előbb szakad le, áll be egy venti egy FSP-be pl minthogy kiszáradjanak benne a kondik, vagy menne tönkre valami. :D (fizettetlen reklám)

2015. jún. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

sokan inkább cserélnek ventit tápban minthogy lecseréljék a tápjaikat mert minek dobják ki a remekül működő minőségi tápot egy öregedő venti miatt [link] (egyetértek velük)


és úgy vagyok vele hogy van egy csomó venti itthon, a gépházban meg eléggé beszorult a levegő ezért akarok a hátuljára is egyet hogy kivezesse a levegőt (nem akarok venni új ventit)



feszültséget biosban lehet neki megadni?

2015. jún. 9. 00:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!