Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha a videókártya ventilátora...

Ha a videókártya ventilátora nehezen forog, az okozhat meghibásodást? Pl. Nem működik miatta a monitor, ez lehetséges?

Figyelt kérdés
2015. márc. 12. 00:01
 1/4 anonim ***** válasza:
nem a monitor nem működik ha nem a vga-d halt meg túlmelegedéstől ezt szívtad.
2015. márc. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az 1-es kicsit tapintatlanul, de a lényeget mondta. A megakadó ventilátor miatt a vga-d nem tudta elvezetni a hőt és valószínű kiégett pár kondenzátor/csip.
2015. márc. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem biztos, hogy megakad...


Csak éppen annyi van, hogy amikor legutóbb takarítottam a gépet, és próbáltam minél jobban hozzáférni mindenhez és kiszívni a port.... Észrevettem, hogy a másik két ventilátorhoz (tápban levőhöz, és a processzoron lévőhöz) képest ez nem pörög olyan könnyedén. Ha a másik kettőt megpöccintem, akkor utána forognak maguktól. Ezt pedig tekerni kell, és ha elhúzom az ujjam, rögtön megáll. Jó amúgy nem nehéz tekerni. Csak mondjuk nehéz hozzáférni, mert rácsban van, szóval gyakorlatilag mégis nehéz. De érezhető, hogy ha a rács nem zavarna be, akkor se pörögne magában miután meglöktem...


Korábban ezt még sosem néztem, szóval elképzelhető, hogy ez normális. És nem értek hozzá, ezért is kérdezem. Szóval elképzelhető, hogy egy videókártya pici ventilátora ennyire más a többitől?


(A monitorom nem jó, és felmerült bennem, hogy talán ez lehet az oka, azért így tettem fel a kérdést...)

2015. márc. 12. 13:26
 4/4 anonim ***** válasza:
PM-ben küldöm a választ
2015. márc. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!