Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezeknek a 4. -5. generációs,...

Ezeknek a 4. -5. generációs, (főleg laptop, de asztali is) Intel prociknak mi adja az erejét?

Figyelt kérdés

Jól látható, hogy jelentősen túlteljesítik a régebbi procikat, például az első generációs i5-520m-et, illetve most mondjuk a 4200h-t, láthatjuk, hogy hatalmas a különbség köztük teljesítményben, pedig ugyanúgy 4mag-4szál, és az órajelük is hasonló.


De túlteljesítik mondjuk az amd laptop procikat is, melyek olcsóbbak igaz, de ott van 4 valós mag, sokkal magasabb órajellel.


Ma mit kell nézni egy cpu-n, hogy valós képet kapjunk a teljesítményéről?


2015. jún. 2. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Az elektromos áram.
2015. jún. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

:D


A régi intelek és az új amd-k általában több áramot is fogyasztanak, mégis gyengébbek.

2015. jún. 2. 12:18
 3/6 Tengor ***** válasza:

Ha csak a mag meg a szál lenne a döntő, akkor nem CPU-t, hanem dinnyét tennénk a gépekbe.

Az ark.intel.com-on nagyon jó összehasonlító cucc van, ami azért jól mutatja a sebesség különbség okát: kétszeres FSB, másfélszeres memória sebesség, illetve fejlettebb szolgáltatások is.

2015. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Valószínű az a szitu, hogy folyamatosan kalapálják az x86 -> risc parsert, és így egyre jobb eredményeket érnek el.

Másrészt a risc-ekbe is valószínű, hogy betoltak 1-2 komplexebb utasítást a hardware-be az eltelt évek alatt.

Csak bizonyos feladatokban lett gyorsabb azonos órajelen, a benchmark proggik meg átlagolják az eredményeket. Van, amiben nem lett gyorsabb, van, amiben 2-3-szor is gyorsabb lett simán.

Ezek viszont titkos belső információk, hogy belül mit mókolnak, esélyed nincs erről pontos dokumentációt kapni. Külföldi fórumokon évek óta megy a sírás, hogy miért nem nyitja meg az intel a direkt kaput a risc mag felé, így ez nekünk nem-intel-fejlesztőknek csak egy mágikus fekete doboz.

2015. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SimkoL ***** válasza:
Érdemes megnézni a cache méretnövekedését is.
2015. jún. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazából, ahogy a hardverek területén szinte mindenhol, nem érdemes csak a specifikációkra támaszkodni. Hiába nézed az órajeleket, a magok számát vagy a cache méretét, attól nem leszel okosabb, ha két teljesen különböző felépítésű CPU-t hasonlítasz össze. A lényeg tehát a felépítésben van azaz a chip hatékonyságán múlik. A mostani AMD procik amúgy modulos felépítésűek és egy modul nem teljes értékűen két magos, de ez most csak részben tartozik ide. Modernebb utasításkészletek, hatékonyabb belső alegységek, ütemezés, elágazás becslés és megannyi sok kis apróság játszik szerepet a valós teljesítményeknél. Ahogy említették két különböző felépítés közötti különbség nem állandó, hanem függ az adott feladattól is, ezért szokás inkább átlagolni a gyakorlati mérések eredményeit.
2015. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!