Ezeknek a 4. -5. generációs, (főleg laptop, de asztali is) Intel prociknak mi adja az erejét?
Jól látható, hogy jelentősen túlteljesítik a régebbi procikat, például az első generációs i5-520m-et, illetve most mondjuk a 4200h-t, láthatjuk, hogy hatalmas a különbség köztük teljesítményben, pedig ugyanúgy 4mag-4szál, és az órajelük is hasonló.
De túlteljesítik mondjuk az amd laptop procikat is, melyek olcsóbbak igaz, de ott van 4 valós mag, sokkal magasabb órajellel.
Ma mit kell nézni egy cpu-n, hogy valós képet kapjunk a teljesítményéről?
:D
A régi intelek és az új amd-k általában több áramot is fogyasztanak, mégis gyengébbek.
Ha csak a mag meg a szál lenne a döntő, akkor nem CPU-t, hanem dinnyét tennénk a gépekbe.
Az ark.intel.com-on nagyon jó összehasonlító cucc van, ami azért jól mutatja a sebesség különbség okát: kétszeres FSB, másfélszeres memória sebesség, illetve fejlettebb szolgáltatások is.
Valószínű az a szitu, hogy folyamatosan kalapálják az x86 -> risc parsert, és így egyre jobb eredményeket érnek el.
Másrészt a risc-ekbe is valószínű, hogy betoltak 1-2 komplexebb utasítást a hardware-be az eltelt évek alatt.
Csak bizonyos feladatokban lett gyorsabb azonos órajelen, a benchmark proggik meg átlagolják az eredményeket. Van, amiben nem lett gyorsabb, van, amiben 2-3-szor is gyorsabb lett simán.
Ezek viszont titkos belső információk, hogy belül mit mókolnak, esélyed nincs erről pontos dokumentációt kapni. Külföldi fórumokon évek óta megy a sírás, hogy miért nem nyitja meg az intel a direkt kaput a risc mag felé, így ez nekünk nem-intel-fejlesztőknek csak egy mágikus fekete doboz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!