Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali PC vagy laptop?

Asztali PC vagy laptop?

Figyelt kérdés

Valamilyen számítógépet keresnék, mindegy hogy laptok, vagy Asztali PC-t, gamer legyen 110.000-160.000 értékben, és az a kérdésem, hogy melyiket érné meg jobban hosszútávon?

Mert egy laptop lényegesen kevesebbet fogyaszt, de a PC olcsóbb elvileg, és nem tudom hogy hosszútávon melyiket érné meg jobban...

nem vinném egyik helyről a másikra túl sokat, de egy CoD modern warfare 3-at (vagy 1-2 éves játékokat)jó lenne ha elfutna medium vagy high grafikán akadás nélkül.

Lécci szemléltessétek még, hogy amit ajánlanátok, az mennyit fogyasztana.



2015. ápr. 27. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Egy átlagos asztali gép éves szinten pár ezer forintot fogyaszt, amikor a fogyasztást emelik ki előnynek egy asztali gépnél, azt elsősorban azért teszik, mert ebből következik, hogy kevésbé melegszik, emiatt húzhatóbb\később adja meg magát.

Ebben a kategóriában minden szempontból jó gépet nem lehet összerakni, pláne nem laptopot, úgyhogy marad az asztali.

2015. ápr. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 totolala ***** válasza:

160 ezerért olyan gépet raksz össze, hogy el Dying Light-ozol ultrán 30-40FPS-el.. Laptopon ez el sem indul.. Csak, hogy szemléltessem..


Kb 3x annyit hoz egy asztali, mint egy laptop ebben a kategóriában.

2015. ápr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A fogyasztása teljesen elhanyagolható.

500 Wattos táppal, ha napi szinten 12 órát át működteted maximális teljesítményen akkor sem lesz drágább havi 5k-nál.Az enyém 600W-os kb. napi 12-órát megy, ennek nagy részében a 20%-os teljesítményt sem éri el.Ez havi 1500 Ft-ot jelent.

Mindenképp PC-t érdemes venni játékra, olcsóbb és fejleszthető, a laptokkal(bármi is az) ellentétben.

i5-ös proc 60k

Gforce GTX 660 55k

8 GB RAM 20k

Alaplapot 20k alatt nem érdemes.

Ez így 155k(ilyen árban vettem én is), természetesen, ha nincs HDD-d, gépházad, monitorod, tápod(450W kevés neki), hörcsögeid, aggregátorod, stb. akkor mondjuk egy olcsóbb procit vagy kevesebb RAM-ot kell venni 160-as kereten belül.

2015. ápr. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően sokat befolyásol az, hogy van-e monitorod hozzá / TV, bármi megjelenítő, vagy azt is bele kell kalkulálni az árba.
2015. ápr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi az értelmes válaszokat, eddig csak 2 laptopom volt, mert szüleim meggyőztek, hogy a PC rengeteget fogyaszt, és ezt nem tudtam, hogy nem megy maximális teljesítményen szinte sosem... amit 3-as válaszoló írtál annál a havi 1500 nem túl sok szerinted? mert akkor ha 2 évig is használod a gépet akkor az 36.000 forint, de tegyük fel, hogy az enyém csak 27.000ft-t "eszik" évente, az nem sok egy kicsit? ha laptopban gondolkodnánk, az eszik 100W-ot az mekkora teljesítményen megy? vagyis ha be van kapcsolva akkor az folyamatosan 100W-ot használ?
2015. ápr. 27. 19:11
 6/8 anonim ***** válasza:

Laptop kevesebbet fogyaszt.


Na, de a PC-se sokat.


Vegyünk egy általános i5-ös processzort.


100%-on használ 80w-ot.


Üresjáratban, illetve netezésnél stb szerintem max 15-20%-ot.

Ez óránként 12-16w.

Most pedig: Egy AMD videokártyát. Mondjuk egy 270x-et.

Ez 180w. Szerintem net/filmnél stb. ez is max 10-20% lehet, de az is lehet, hogy annyi se. Fogalmam sincs.


Ez 18-36w.


A többi dolog legyen mondjuk 50W de lehet sokat mondok.


Mondjuk legroszabb esetbe ez 102W.


10 óra alatt használ 1020W-ot ami 1kW.


1kW ára 35 Ft.


tehát 10 óránként 35Ft-ba kerülne a géped.


Bár ebbe a monitorodat nem számítottam be, illetve játéknál, hogy melyik komponensed hány%-on fut.


Gondolom te is ki tudod számolni.

2015. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha csak játékra használod akkor anyagi háttértől függ az, hogy sok-e a 30k+-5k évente.Mivel én ezzel a géppel keresem a napi betevőre valót, nem igazán számít, ha évi 100k-ba kerülne akkor sem.Csak azért kapcsolom ki, ha nem használom, mert hosszútávon idegesítő a zúgása:D
2015. ápr. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2015. ápr. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!