Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől jobb az AMD az Intelnél?

Mitől jobb az AMD az Intelnél?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretnék egy Core i5-öt, de a barátaim állandóan azt mondják, hogy az AMD jobb. Legtöbbször a Core i5 4460 vagy 4690 és az AMD FX 8350 között van a háború. Azt tudom, hogy ennek az AMD-nek az egekben vannak az órajelei, meg hogy ráírják, hogy 6 meg 8 mag. Az is igaz, hogy legtöbbször az AMD olcsóbb. De szerintem ez a 8 mag olyan, mint egy lyukacsos zászló. Átfúj rajta a szél. Az Intel a 4 magjával, meg ugye a 'tömör' zászló. Remélem értitek a hasonlatot.

Azt nem tudom, hogy az Intel mennyivel rosszabb, hogy kisebb az órajele. Jó lenne egy 3.5 ghz-s Core i5, de az nagyon drága. De a 3.2 ghz se rossz nem? Majdnem minden vélemény csak dicséri.

Ti hogy vagytok ezzel? Tényleg jobb az AMD FX 8350 az Intel i5-nél?



2015. máj. 23. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mire használod mert játékra szerintem egyértelműen i5 a jobb, fogyasztása is barátibb és nem kell a gyári hűtőjét se lecserélni.
2015. máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jobb. Az órajelnek önmagában semmi köze a natív teljesítményhez. Van, amire jobbak a 6-8 magos AMD-k (grafikai munkák, videoszerkesztés), de általános célokra (és főként játékra) az Intel bedarálja.
2015. máj. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
36%
Az AMD sokat fogyasz és venni kell hozzá jó hűtőt is. Szerintem vedd meg nyugodtan az Intelt mert ha játszol akkor is jó az eredeti hűtő. Az Intel sokkal több évet kibír, sokkal strapabíróbb. Jobban bírja ha hajtva van.
2015. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy rövid vagy hosszútávra veszel gépet. Ha az a fajta vagy, aki még 10 éves korában is használja az alkatrészeket, akkor 10 év múlva a bőrödből is kiugrasz majd a 8 mag miatt, hiszen az akkori programoknál a mai procik erőviszonya valószínűleg fordítva lesz. De ha az aktuális teljesítmény a fontos, és úgyis újítod a gépet 1-2 évente, akkor a pillanatnyi nyers teljesítmény számít, amiben most az intel sokkal jobb.
2015. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Többnyire játékra használnám, de azért használnék egy-két szerkesztő/animációs programot. De szerintem az Intel erre is teljesen jó.

Köszönöm a válaszokat! Kicsit felvidítottatok! :)

2015. máj. 23. 16:03
 6/9 Trevor. ***** válasza:
Nekem i5-4460 procim van, gyári hűtővel egy 17K-s B85 lapban. A hűtő hangját nem hallom és stabilabb fps-t nyújt, mint egy AMD FX.
2015. máj. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is 4460-ban gondolkodtam. Szerintetek a GTA 5-öt vinné mondjuk egy nVidia GeForce GTX 750-nel?
2015. máj. 23. 16:10
 8/9 Trevor. ***** válasza:
Vinné, de az a vga kicsit gyenge ahhoz a processzorhoz. Akkor már inkább i3+R9 280. Vagy ha lecseréled mondjuk 1 éven belül a vga-t, akkor oké.
2015. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!

És köszönöm a válaszokat!

2015. máj. 23. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!