Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Win 8.1-nél a feladatkezelőb...

A Win 8.1-nél a feladatkezelőben lévő "Teljesitmény" menüpontban az "Inditás óta eltelt idő" a legelső inditást méri?

Figyelt kérdés
Vagy ez bekapcsolásonként van

2015. ápr. 22. 13:50
 1/8 tibusz0211 ***** válasza:

A gép bekapcsolása óta eltelt időt mutatja.

Ha újraindítod, nullázódik.

2015. ápr. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ezaz, h nem nullázódik :((((((((((((((((
2015. ápr. 22. 14:02
 3/8 A kérdező kommentje:
Valami baja lehet a kikapcsolással?
2015. ápr. 22. 14:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Újraindítással próbáltad, vagy ki szoktad kapcsolni esténként, majd másnap be, és nem nullázódik? (nem mindegy)


Ha csak kikapcsoltad, akkor valószínűleg az az oka, hogy a Win 8 egyik újdonsága az, hogy nem kapcsol ki teljesen. ennek az a célja, hogy utána gyorsabban induljon.

(Asszem hybrid bootnak hívják)

2015. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tibusz0211 ***** válasza:

Az energiagazdálkodási lehetőségeknél nézz bele a speciális részbe.

Ott tudod szabályozni például a bekapcsoló gomb funkcióját.

Én is arra gondolnék, hogy csak elalszik a gép, de nem kapcsol ki.


Egyébként a jobb gombot megnyomod a Windows logón, aztán leállítás és kijelentkezés majd a leállítás opciót kiválasztod.


Garantáltan leáll és a számláló is nullázódik.

2015. ápr. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem elalszik.

Olvass utána a hybrid bootnak.


Off:

Én úgy futottam bele, hogy mindig úgy "indítottam újra" a gépeimet, amikor a Windows frissítette magát, hogy este kikapcsoltam (mint mindig), másnap be. Ez Windows 7-ig tökéletesen működik. De a Windows 8-on (alapból) nem. Ezzel úgy szembesültem, hogy amikor másnap bekapcsoltam az első frissítés után, és bejelentkeztem volna a fiókomba, újraindult azonnal a Windows (és a szokásos frissítés-telepítés megtörtént).

2015. ápr. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tibusz0211 ***** válasza:

Próbáltad az energiagazdálkodási lehetőségeknél a főkapcsoló beállítását, ahogy írtam is?


Másik lehetőség: Amikor a gépet a leállítás és kijelentkezés menüből állítod le (kiválasztod a leállítást) eközben nyomd folyamatosan a Shift gombot, miközben ráklikkelsz a leállításra.


Ha így nullázza, akkor a Hybrid Boot be van kapcsolva.


Ezt is az energiagazdálkodási lehetőségeknél tudod kikapcsolni.

Vezérlőpult\Hardver és hang\Energiagazdálkodási lehetőségek\Rendszerbeállítások

Itt vedd ki a pipát a gyors rendszerindítás bekapcsolása lehetőség mellől.

2015. ápr. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 EZEZ ***** válasza:
win 10 alatt ha újraindítod simán akkor is nullázódik az idő hiszen a gyors rendszerindítás nincs hatással rá. win8.1-nél is valósszinűleg így van.
2018. jún. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!