Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP NX6310 nem kapcsol be. A...

HP NX6310 nem kapcsol be. A töltő, vagy az alaplap a rossz?

Figyelt kérdés

Van egy HP Compaq NX6310 típusú notebook (a Core2Duo-s fajta). Az egyik nap be akartam kapcsolni, de csak az a jelenség áll fent, hogy a laptopon a bekapcsoló gomb, és a bekapcsolást jelző led világít, és a villámjel led felvillan háromszor, és utána semmi. Aztán kihúzom, megint bedugom, és megint... Egyszer eljutott odáig, hogy a monitoron felvillant a HP embléma, de két másodpercen belül le is állt.


Akkumulátor nincs a gépben, mert nagyjából 1 évvel ezelőtt olyan jelenséget produkált, hogy ha az akkumulátort beraktam a gépbe, akkor lefagyott. Ez nem szoftveres probléma volt, mert

újratelepítettem.


Amikor a ledek felvillannak, akkor nem észlelem, hogy valami „megmozdulna” a gépbe. (pl.: HDD, ventilátor). Szétszedtem a gépet, és ha kivettem a ramot, a vinyót, a procit, kijelzőt lekötöttem, azaz semmi nem volt, csak a csupasz alaplap akkor is pont ugyanazt csinálta.

A tápegységgel az a helyzet, hogy gondoltam majd „majd jól kipróbálom egy másik táppal, de amikor”. A Tápnak elvileg 18,5 Voltot kellene adnia, ehhez képest ad 19,9 Voltot. Megbontottam a táp vezetékét, hogy nincs e valahol megszakadva (multiméterrel méregettem, de sehol nem volt megszakadva), és döbbenten tapasztaltam, hogy a táp vezetékében 3 ér fut. 2 vastag, és egy vékony. Arra rájöttem, hogy a két vastag lehet a táp, és aközött volt a potenciál 19,9 Volt, de a vékony, és a test között pedig 6-14 Volt között ingadozott. A neten valami „Smart pin” nevű dologról olvastam, hogy elvileg az a 3. szál.

A lényeg az, hogy kipróbáltam egy másik táppal, amiből csak két ér jön ki, de azzal még a ledek sem villantak fel (gondolom a smart pin hiánya miatt)

Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan tudnám kipróbálni azt, hogy most akkor a töltő-e a hibás, vagy az alaplap?



2015. ápr. 5. 14:20
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!