Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Állandóan leálló, majd újraind...

Állandóan leálló, majd újrainduló HDD, mitől lehet?

Figyelt kérdés

Nem éppen egy mai gép, néhány éves.

Újratelepítettem a gépet többször is, volt hogy emiatt, mert egyszerűen tönkreteszi a sok leállás és újraindulás. -tehát szerintem vírus kizárva

Már elég rég jelentkezett, de néha egyáltalán nem csinálja. Volt, hogy hónapokig nem volt vele semmi problémám, de van hogy naponta vagy akár egymás után sokszor. Ahogy megfigyeltem teljesen mindegy, hogy mit csinálok (játszok vagy csak az asztalt bámulom) nem befolyásolja. Amíg helyre nem áll, addig befagy a gép, vagy leáll a windows, hogy valami hibát észlelt.

Már kiszedtem a helyéről is, most nem vízszintesen van, így működött egy darabig, de megint elkezdte (nem tudom hogy ez befolyásolta-e)

Egyébként lehet hallani hogy leáll és újraindul, és érezni is.

Itt egy kép a HHDről:

[link]

Esetleg valami megoldás? Vagy már csak egy új HDD beszerzése segíthet? (feltéve, ha ezzel van a probléma és nem pl. a táppal)

Előre is köszönöm a segítségeteket! :)



2015. ápr. 2. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha több HDD van a gépben akkor energiagazdálkodás miatt áll le. ha elsődleges és ezen van a rendszer akkor valami baj van.

Nekem is van egy hibridem ami leáll magától ha nincs használatban a WD Green is csak azért megy folyamatosan mert azz utorrentnél az a cél meghajtó.

2015. ápr. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez az egy van és kizárásos alapon ezen van az op rendszer is..és hát a sok leállás, ill. újraindulás nem éppen egy kellemes dolog
2015. ápr. 2. 17:52
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem is tesz jót túlzottan neki ha használat alatt áll le.

Szóval újraindul a gép?

régebben is csinálta?

BIOS resetet próbáltad már?.

2015. ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1x ha jól emlékszem rányomtam a biosban az alap beállításokra, annyira nem értek hozzá.

Kb. egy éve csinálja ezt(ha nem több), de nem folyamatosan, gondol egyet és "megjavul"

Szerencsés esetben csak "befagy" a gép (gondolom még ami a ramban van az működik, majd amint valamit be kell töltenie csak azután fagy le, de az egeret lehet mozgatni, néhány dologra reagál. Nehéz ezt így leírni, mert nem az az igazi lefagyás, hogy nem lehet semmit se csinálni. Pl. játék közben még pár másodpercig megy; ha asztalon vagyok, akkor csak ha valamit elindítanék, tehát ha valamit csinálok azután fagy le) majd miután újraindult és nem áll le többször, akkor helyreáll minden. Vagy pedig egyszerűen fekete képernyő, vagy pedig azt írja, hogy a "számítógép problémát észlelt, ezért újraindul. Összegyűjtünk néhány hibainformációt, aztán újraindítjuk a rendszert. (100% kész)" de az újraindítás sose történik meg, mert hiába várok rá, egyszer kíváncsiságból úgy hagytam órákra és semmi, szóval manuálisan újraindítom.

De volt, hogy olyan mértékben gondolom meghibásodott, hogy nem töltötte be az op rendszert és volt már olyan is, hogy néhány programot újra kellett raknom. -tehát néha sajnos adatvesztésekkel is jár :(

Remélem érthetően leírtam. Esetleg valami olyan program nincs, vagy log fájl, vagy ehhez hasonló, ami rögzítené/rögzíti, hogy mi lehet a probléma?

2015. ápr. 2. 18:20
 5/10 A kérdező kommentje:
Bár lehet a rögzítéssel is baj van, mert nincs hova rögzíteni, max esetleg pendrive
2015. ápr. 2. 18:28
 6/10 anonim ***** válasza:

De. Eseménynapló. Hát amit írtál azt kékhalálnak nevezik

Sajnos elég széleskörű jelenség mert igazából csak arra mutat rá hogy mi okozott kékhalált arra már nem hogy mi miatt történt.

Sajnos még ötletem sincs hogy mi lehet pontosan a baj.

esetleg kontakthibás SATA tápcsatlakozó, vagy a táp rossz, beállítási hiba vagy tényleg a HDD nem működik rendesen...

ezeket mindd le kellene külön tesztelni. vagy átnézni a BIOS beállításokat. HD-sentinel-t mionden esetre rakd föl de sajnos így nem tudok segíteni. ez már inkább szerviz témakör. Meg kellene nézetni valakivel.

2015. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valamint hogy manuálisan kell újraindítani az csak beállítás miatt van de ettől még a hiba adott.
2015. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindenesetre köszönöm a segítséget! Ment mindenkinek a "hasznos" :)

Felraktam a HD Sentinelt, ezt írta:

A lemez önteszt során talált 4 hibás szektort.

A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).

Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.

Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

2015. ápr. 2. 18:52
 9/10 A kérdező kommentje:

(Utólag visszanézve csak te írtál elvileg :D)

A programot nézegettem egy kicsit, látom tartalmaz 1-2 tesztet, szerintem azokra is rányomok, hátha valami kiderül belőlük

2015. ápr. 2. 18:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen eddig úgy tűnik

De köszi a zöldet :D

Hát a legtöbb funkciója csak előfizetéssel érhető el.

A kondíció romlását már az is okozhatta hogy folyamatosan újra lett indítva a gép.

vagy újraindult.

Ha meg kékhalált kapsz akkor valami baja biztosan van. mert ha még ígyis működne az energiagazdálkodás kékhalát akkor sem szabadna kapnod. de azis lehet hogy a 2 hiba teljesen más miatt van. lehet hogy a merevlemez leállása tényleg energiamegtakarítás miatt van. ha üresjáratban történik... mint mondjuk notebook esetében is...

De használat közben semmi esetre sem szabad lekapcsolnia tehát kicsit érdekes lenne ha mondjuk töredezettségmentesítés alatt leállna vagy egy játékot futtatva...

2015. ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!