Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegedik állandóan túl...

Miért melegedik állandóan túl a prcesszorom?

Figyelt kérdés

Van 1 AMD Athlon 64 x2 6000+ procim és űllandóan túlmelegszik,van mikor 90fokra is felmegy,gyári hűtő nemhűtötte úgy vettem rá másikt,szépen bepasztázva ráraktam és ugyanaz...90 fok megin netezgetés közbe.

Mi lehet a gond? Talán a tápom rossz vagy a Biosban van elállítva valami?

Ój hűtőm : [link]


Alaplap: [link]


Processzor: [link]



2015. febr. 17. 23:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha a gyári nem jó, akkor ott a procival lesz gond szerintem.

Alaplap biosában mikor "hidegen" bekapcsolod a gépet, nézd meg a hőmérsékletet, mit ír. Ha már ott is nagyon meleg, akkor garancia.

2015. febr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Athlon X2 6200+-osom volt anno, soha nem volt ilyen problémám gyári hűtővel sem.

Ha a procid a vásárlás garanciaidején belül van (kétlem), akkor cseréltesd, egyébként könnyen lehet, hogy valami zárlat okozza. Terhelés alatt (játék) a netes források alapján 70 fok a teteje.

Mennyire szellőzik a gépházad?

2015. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A gép oldala allandoan levan szedvdve.A gepet mihants bekapcsolom 40-50 fokos a biosban....telleg a cpu val lessz a gond..de mibaja lehet?nemcsak az erzekelo romlott el a gepbe?de erzem hogy forro szoval nemhiszem :/
2015. febr. 17. 23:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Az emberi test már a 70 fokos felülettől égési sérüléseket szenved, szóval azt is tűzforrónak érzed. A bekapcsoláskori 50 fok 'idle' állapot, az nem tér el másokétól.

Esetleg tuning hűtővel is megpróbálkozhatsz, mert az "úgy hűtőd" eléggé gyárinak néz ki.


Nincs húzva a procid, ugye?

2015. febr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemtudom 3,1Ghz n megy,nemtom hogy fel e van huzva...azis okozhatja?
2015. febr. 18. 00:05
 6/8 anonim ***** válasza:
3000 Mhz az alap órajele szóval ha minden igaz 100mhz-t húztak rajta.. én inkább azt tippelném hogy az érzékelőnek van valami baja..
2015. febr. 18. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha húztak rajta, az hőemelkedéssel jár (nagyobb fogyasztással), illetve nem megfelelő BIOS beállítások mellett hibákat produkálhat.

Mivel nézed as hőfokot? Everesttel?

2015. febr. 18. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen Everestel decsak a 2 mag foka valtozo, a sima CPU nal 25fok van allandoan megsem mozdul onnan szoval az biztos elvan csesződve...hogy tudom leejebb huzni az orajelet?
2015. febr. 18. 00:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!