Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond a gépemmel?...

Mi lehet a gond a gépemmel? Nem azokat a paramétereket írja, mint ami elvileg benne van.

Figyelt kérdés

Vettem egy Lenovo G505s laptopot, aminek elvileg 3.3 Ghz procija van (webshopban azt írták, és egy újságban is, ahol találtam). Megvettem, erre a vezérlőpult és az AIDA64 és nyomja a képembe, hogy 2.10 Ghz, és 2gb helyett 0,7 mb a videókártya. Mondom b*ssz*k meg, visszavittem a gépet.

Most vettem egy újat, lenovo z50-75-öset. Ennek PCWolrd szerint, cég webshopja (ahol vettem) szerint, és sok más oldal szerint is 3,2 GHz-es procija van, 2Gb videokártyája. Nyitom a vezérlőpultot, és agy*aszt kapok: 2,10 GHz-es processzor. Nézem aidaban. 512Mb videokártya, és 4x egymás alatt: 2096GHz processzor (elv 4 magos).


Nem vagyok számítógép zseni, lehet csak el*asztam vmit. Vagy lehet vmilyen drivert nem raktam fel? mert nem volt rajta windows, én raktam rá. Légyszi segítsetek!



2015. márc. 31. 18:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
előző kommentemhez vissza térve 2 vel előttem írja hogy 32 bites.... atya úr isten.. még ha látná mit linkel el... az egy 7970 es vga... amit te néztél az artitechtúra... gyártási név... a proci az amd fx 7300 vagy mi az isten..... már 2003 ban 64 bites processzorok voltak...
2015. márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
2015. márc. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Támogatja a processzorod a 64 bites operációs rendszert.

[link]

2015. márc. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Tengor ***** válasza:

#10-nél a pont. Miért pörögjön és zabáljon a proci maxon, ha az Aida futtatásához elég a kevesebb kraft is?

Mondjuk az is fura, hogy visszavették és adtak másikat. Vagy ők sem értenek hozzá v. nem akarták győzködni a "kedves" vevőt.

2015. márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

nem adtak másikat. visszaadták a pénzem, és egy másik boltban vettem a következőt.

Egyébként köszi a lepontozgatást... Lehet hogy nektek hülye kérdés, de nem mindenki ért ám a gépekhez! És ne keverjétek ide az aida futtatását. Az egy rendszerinfó program. de pl egy dying light megdolgoztatja a gépet

2015. márc. 31. 22:37
 16/17 A kérdező kommentje:

#1-nek nagyon köszönöm a tippet a rendszerinfóhoz! Kiderült, h 2 videokártyám van (vagy mi a rák). Az egyik 2Gb-os, a másik meg 512Mb gyorsítótár v mi. És az AIDA64 az 512-eset írta ki.


De az mit jelent, hogy 4 magos, 2,10GHz-es proci? 4Db 2,10 GHz-es van benne?

2015. ápr. 2. 11:37
 17/17 Tengor ***** válasza:
A CPU-ban 4 mag dolgozik, amik 2,1 GHz-en működnek.
2015. ápr. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!