Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet a gond a gépemmel?...

Mi lehet a gond a gépemmel? Nem azokat a paramétereket írja, mint ami elvileg benne van.

Figyelt kérdés

Vettem egy Lenovo G505s laptopot, aminek elvileg 3.3 Ghz procija van (webshopban azt írták, és egy újságban is, ahol találtam). Megvettem, erre a vezérlőpult és az AIDA64 és nyomja a képembe, hogy 2.10 Ghz, és 2gb helyett 0,7 mb a videókártya. Mondom b*ssz*k meg, visszavittem a gépet.

Most vettem egy újat, lenovo z50-75-öset. Ennek PCWolrd szerint, cég webshopja (ahol vettem) szerint, és sok más oldal szerint is 3,2 GHz-es procija van, 2Gb videokártyája. Nyitom a vezérlőpultot, és agy*aszt kapok: 2,10 GHz-es processzor. Nézem aidaban. 512Mb videokártya, és 4x egymás alatt: 2096GHz processzor (elv 4 magos).


Nem vagyok számítógép zseni, lehet csak el*asztam vmit. Vagy lehet vmilyen drivert nem raktam fel? mert nem volt rajta windows, én raktam rá. Légyszi segítsetek!



2015. márc. 31. 18:00
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
2015. márc. 31. 18:06
 2/17 A kérdező kommentje:
U.I.: Halottam hogy a CPU teljesítményét vmilyen programmal lehet növelni. van ilyen?
2015. márc. 31. 18:07
 3/17 anonim ***** válasza:

Előszőr is nézd meg a Vezérlőpult/Eszközkezelő fülön, hogy milyen hardvereket ismer fel. Ha valami mellett sárga felkiáltójel van, akkor azt nem ismeri fel. Ami melettr felkiáltójel van kattints rá az eszköz ikonjára, és nézd meg mit ír róla.

Feltetted rá az alaplapi drivereket, chipseteket. Ezenkívűl, ha nem tetted fel rá a videókártya driverét, akkor feltétlen tedd fel rá, mert különben nem tudja kihasználni, a gép a nagy videókártyát.

Azt tanácsolom neked, hogy azt, hogy mit mutat a Windows a hardvereidről, azt a Rendszerinformációkban nézd meg.

2015. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 szántóvető ***** válasza:

arra gondolok hogy a lenovo az elnevezéssel nem tesz különbséget a laptopjai között.

" A gyártó folyamatosan fejleszti, újítja a sorozatot, de ami még ennél is jobb, a Lenovo Ideapad Z50-75 laptop több konfiguráció kínál, aminek köszönhetően mindenki megtalálja a számára legmegfelelőbb notebookot."

te erre gondolhattál,a tied meg sem közelíti ezt:

[link]

azt javaslom vidd vissza,ne hagyd annyiban a dolgot.

2015. márc. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
2. pont itt és pont ezt vettem
2015. márc. 31. 18:38
 6/17 A kérdező kommentje:

1. A drivereket nézem


2. a boltjukban is ki voltak írva a paraméterek... és azt vettem meg amit kiraktak

2015. márc. 31. 18:39
 7/17 A kérdező kommentje:
Ja, és nem tudom változtat-e valamit az, hogy win 8.1 64bit-es az oprendszerem
2015. márc. 31. 18:40
 8/17 anonim ***** válasza:

Rákeresstem a googleban, az AMD GCN2-es processzorodra, és én úgy látom, hogy, csak a 32 bites operációs rendszert támogatja.

Link: [link]

2015. márc. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Kezdőként egyátalán nem javaslom neked a processzor húzását, főleg LAPTOPNÁL nem, hiszen a laptopnál magában is jobban meklegszenek a hardverek, mint asztali gépnél!!!!
2015. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
ekkora hülyeségeket régen olvastam... a cpudnak van egy terheléses órajele amikor felmegy és van egy alap amikor netezel stb... a laptop kapcsolgat az integrált vga és a dedikált között ha az integrált megy akkor a ramból vesz el memóriát ha meg nagy teljesítményen van átvált dedikáltra akkor vissza kapja a rendszer a teljes memóriát...
2015. márc. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!