Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek 100k...

Milyen laptopot vegyek 100k körül? (2015)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég átmentem egy másik suliba informatika szakra. És mivel programozunk is, meg miegymás, ezért már aktuálissá vált, hogy legyen egy gépem. Mivel a PC-t igen kényelmetlen lenne behordani suliba, ezért laptop után keresgélek. A kis szerkentyűnek annyi feladatot kellene ellátnia, hogy az iskolai dolgokat tudjam vele csinálni, és alkalom adtán még pélldául egy pár LoL kört is mehessek rajta, és még a néhány videórögzítéstől se fingjon ki. :)

Válaszokat előre is köszi. :) Trollok OFF!

16/m



2015. márc. 20. 07:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

100ért csak olyat gépet kapsz, ami netezésre is alig alkalmas, és minden részén érződik a rossz minőség.

Minimum 110ig kell elmenj és kapsz új laptopot, ami valamivel jobb, mint a többi ugyanennyibe kerülő gép:

[link]

Az ilyen gépekkel az a gond, hogy elég hamar tönkremennek a sok hurcolástól, a jobb gépeket meg nem lehet 100 környékén kapni, 160tól kezdődnek.

2015. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Ne mondjátok már, hogy 100k-ért nem lehet normális laptopot kapni! Anyumnak van egy 120k-s laptopja, és a játékokat is jól bírja. Persze nem magas grafon, és az ilyen 2012-eseket 2/5-ön(low, és nem min) 20-25 Fps. Szóval nem annyira szar egy 100k-s... :)
2015. márc. 20. 16:31
 13/18 anonim ***** válasza:
De, nagyon rossz, minőségileg nagyon rosszak eztek a laptopok.
2015. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
37%

Ne sírjatok már...

1) Van garancia, ha elromlik

2) Mindenki saját céljára veszi a gépet


Attól függ mit nevezünk rossz minőségnek. Ha gyengébb a CPU, RAM, VGA vagy valami más, az nem azt jelenti, hogy minőségben rosszabb, hanem teljesítményben. Nem ugyanaz...


LOL-nak nem kell valami JAJ DE CSÚCS szuper gép. Nekem van egy i3 2,1Ghz-es procim + 4GB ram (2GB plusz vettem bele) és én se tudom milyen VGA, de Lineage2-bel dualbox-ban simán játszottam vele (ami ráadást LOLhoz képest erősebb hardvert követel), és csak 80.000Ft-os gép.

(Laptop egyébként: TOSHIBA C850-176)

2015. márc. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Ez nem asztali gép, hogy csak a hardvert kell nézni, itt nem cserélheted ki ha valami rossz.

Egy laptopban a hardver csak kb 33 %ban számít, a többi a felhasznált anyagok minősége és a garancia, amúgy hiába van garancia, ha félévente viheted szervízbe, vagy egyszeráen annyira lassú, hogy kín használni, ekkor hiába van garanciád.

2015. márc. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
# 14 Az általad említett Toshiba is nagyon rossz, csillog mindene, ha felemeled az asztalról, egyszerűen hajlik, zsanérok nagyon gyengék, ez nem asztali gép, mert látszik, hogy csak a hardvert nézted, a köritést nem, az pedig nagyon rossz ebben a gépben, nincs rálátásod, hogy mi az, ami jobb kellene legyen rajta.
2015. márc. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
#16-os. Te tudsz konkrét példát, vagy sorozatot?
2015. márc. 22. 01:44
 18/18 anonim ***** válasza:

#16 (#14 vagyok)

Nem értem mi a bajod azzal a laptoppal. Lassan 2éve használom és 1x se kellet szervizelni és 1x se ment tönkre bármi, kivéve amit saját magam idéztem elő, amire mindennel és mindenkivel megesik/megeshet.


Nekem ez a Toshiba jelenleg minden igényemet kielégíti és nem jutnék előrébb egy erősebb procival, mivel olyan feladatokat nem végeztetek vele.


Az eladó részéről se véletlen jár a Garancia min 1 év és az Elállástól való jog 14 napig. Ha nem tetszik indoklás nélkül visszaküldheted.


Attól, hogy valaki azt mondja, hogy rossz, az nem feltétlen azt jelenti, hogy az is. Mivel, termékről beszélünk x%-ban mindig van hibás konstrukció, és aki ebbe beleesik vagyis olyat kap kézhez, máris híreszteli hogy szar/fos. Holott x%-ban van csak igaza.

A gyártónak se előnyös ha az a bizonyos x% növekedne, mert akkor kiszállna a laptop eladásokból, ha már nyereséget nem termel.


Csak ezt egyesek nem képesek tudomásul venni, és egy adott termék alapján akarják meghatározni a termék gyártó minőségét, ami elég false.


Mellesleg :D olvastam, hogy hajlik. Én úgy fogalmaznék, hogy rugalmas. Így inkább ez, mint hogy a merevsége miatt törjön. Szóval ez így van rendben.

Zsinórok gyengék? Merre álmodtad? Én nem tapasztaltam ilyet.


Mellesleg :D Programtervező Informatikus vagyok és igen, megfordult a kezem alatt pár laptop.

2015. márc. 22. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!