Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen laptopot vegyek 100k...

Milyen laptopot vegyek 100k körül? (2015)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nemrég átmentem egy másik suliba informatika szakra. És mivel programozunk is, meg miegymás, ezért már aktuálissá vált, hogy legyen egy gépem. Mivel a PC-t igen kényelmetlen lenne behordani suliba, ezért laptop után keresgélek. A kis szerkentyűnek annyi feladatot kellene ellátnia, hogy az iskolai dolgokat tudjam vele csinálni, és alkalom adtán még pélldául egy pár LoL kört is mehessek rajta, és még a néhány videórögzítéstől se fingjon ki. :)

Válaszokat előre is köszi. :) Trollok OFF!

16/m



2015. márc. 20. 07:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

"PC-t igen kényelmetlen lenne behordani suliba"

Valóban.


Én egyetemista vagyok szintúgy informatikai vonalon (Programtervező Informatika), de én úgy látom, hogy maga a laptopot is felesleges behordani.

Teljesen téves az az elképzelés miszerint: "Informatikus laptoppal mászkál."


Mivel ha programozni kell, van bent sulis gép. Ha jegyzetelni, akkor papírra még mindig célszerűbb (megjegyzések, képletek, stb). Suliban ráadást középben a tanárok se fogják megengedni, hogy csak úgy előcsapd a gépet. Még egyetemen meglehet csinálni, ott már a szomszédodat se érdekli (előadó meg pont leszarja), ha filmet nézel óra közben. Ha nem tudod az anyagot úgy is megbuktat. :)


Én úgy tapasztalom, csak akkor éri meg laptopot venni, ha sűrűn utazik az ember és kell valami munkaállomás.

A gyakorlati anyagokat meg már 1000 helyen eltudod magadnak küldeni.

- DropBox

- Google Drive

- Email

- FTP szerver (ha van)

stb...

Már PenDrive se kell.

2015. márc. 20. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
100 ezerért csak olyan laptopok vannak amiken filmet tudsz nézni ,facezni ,office és pasziánsz.A normálisabb laptopok 200-tól indulnak amíg a pénztárcád bírja.
2015. márc. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

#2...


Ritka hülyeséget beszélsz... Remélem tudsz róla...

Nem csak az álltad említett területre korlátozódik le a használhatóság. Mert: az informatikus az nem játékra használja a gépet.


JÉÉÉ A FELISMERÉS UGYE????


Hanem programozásra többnyire. Nekem 70ezeres laptopom van, és találd ki mire használom. Nem... nem játékra. Tényleg nem, hiába nem hiszed el. Tudod mire tudom használni? Nem fogod elhinni:

- virtuális szerver gép futtatásra és azon futó szerver alkalmazások

- programok írása, tesztelése, debugolása.


Attól, hogy valami olcsó, az nem azt jelenti, hogy gagyi, és csak OFFICE és itt vége... Aki nem járatos a témakörben, az inkább maradjon csöndben...


Másrészről tudni kell, hogyan kell használni. Való igaz, hogy a Windows emészti az erőforrást, ezért is használok Linux-ot, és Virtuálisan Windows-t. És megfogsz lepődni: azt se játékra.


Jó mi? :)

2015. márc. 20. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%
3-as még szerencse ,hogy informatikával foglalkozom te gyökér.Egyébként meg szívesen mondanám neked,hogy kit degradálj le te majom
2015. márc. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

#4-es :D

Látom te is tanultál egy kis kultúrát. Továbbiakban látom, hogy minden szavad konkrét érveléssel van tele. :)


Innen messziről érzem, hogy segg hülye vagy a témához. Csak gyökerezel majmozol, de konkrét példát vagy érvelést fel se tudsz hozni. Ez nagyon is jellemző az olyan emberekre, akik nem fogadják el, hogy nem értenek hozzá és ehelyett inkább a másikat támadják.

Ez nem más mint ez: https://www.youtube.com/watch?v=AArr8gObS3A

2015. márc. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4-es a kérdező azt is írta ,hogy szeretne lolozgatni és videót felvenni .Először lol utánna jön a battlefield kb ez így müködik.A másik kiváncsi lennék a 70 ezres laptopal te hol fogsz videózgatni főleg mondjuk játék alatt.Egyébként meg te szóltál be nekem pofátlan stílusban én úgy válaszoltam vissza ahogy feldobtad a labdát.
2015. márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Egyrészt:

- Én nem játszok rajta. Pont.

- Én nem videózok (streamelek). Pont.

(Szóval tökéletes a 70ezres.)


Másodrészt:

"lol utánna jön a battlefield kb ez így működik"

Csak is kizárólag a személyesen csak is a TE nézőpontodból. Azaz ez rád igaz, és mindenkire aki ezt gondolja.


Harmadrészt:

Előbb gondolkodni kéne, mint írni. Lásd a 2. hsz-edet.


Negyedrészt:

Nem vagyok és nem is voltam gondolat olvasó. Szóval honnan szopjam ki, hogy milyen tudással rendelkezel 2 sor alapján?

2015. márc. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek a stílusomért mint írtam neked privátban 22 órája fenn vagyok és alig látok ,fogalmazás meg egyaltalán nem megy már.
2015. márc. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
57%

Itt van a jelenlegi választék, szerintem egész jók vannak közöttük.

[link]

Nekem egy 8 éves ősmasinám van (Intel E4500, 2 GB memória) és vígan mennek rajta a grafikai programok (Photoshop, Illustrator), a videók, meg a SIMS.

2015. márc. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

100-ért belépő szintű gépet kapsz újonnan, amin lehet netezni meg doksikat írni és ennyi. Használtan már kapsz olyan gépet, amin lehet programozni, de azon játék nem nagyon lesz. A programozás és a játék amúgy is üti egymást, mert teljesen más gép kell hozzá, ergonómiailag, megbízhatóságban, strapabírásban, stb. (hardvert direkt hagytam ki).

100k-ért akkor jársz legjobban, ha veszel egy használt garanciális üzleti gépet egy megbízható helyről, pl. [link]

2015. márc. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!