Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen HDD merevlemezt vegyek?

Milyen HDD merevlemezt vegyek?

Figyelt kérdés

Talán hülyeségnek tűnik a kérdés, de abban sem mindig lehet megbízni, ha valami drágább.


Én egy ilyet néztem ki: [link] , de érdekelne, ki mit gondol, szerintetek milyet lenne érdemes venni?


2-3 TB-ban gondolkodok, 32.000 Ft max. Ennél feljebb nem tudok menni.



2015. márc. 6. 00:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Gépfüggő is. Ha nem UEFI alapú rendszered van, akkor 2TB a plafon.
2015. márc. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
UEFI alapú rendszerem van, igen.
2015. márc. 6. 01:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Tökmind1, mind szar. Ahogy tejből sincs olyan, ami évekig eláll, és így vinyóból sincs olyan, ami veri mindegyiket. Bármennyibe is kerül. A technológia a korlát, ami behatárol.
2015. márc. 6. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Western Digital márkát ajánlom, nekem van itthon a gépembe is 1TB -os WD Blue, meg külső HDD is WD az is teszi a dolgát. Ezt ajánlanám: WD Green 3000GB 64MB cache

Kéket mondanám csak ekkora méretben már csak zöld van,piros,lila de azok meg szerverekbe valók.

2015. márc. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok,picit több mint 32 ezer,de nem sokat kellene hozzárakni.


[link]

2015. márc. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Gábor_79 ***** válasza:
A "zöld" a leggyengébb széria. A fekete a csúcs, úgymond, a piros (hálózati tároló) és a lila (felügyeleti, kamerás rendszerekhez) 24 órás használatra tervezve v.felkészítve. Elvileg tartósabbak. Lilával van tapasztalatom és kellemes.
2015. márc. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Az az 5400 rpm nem kevés egy kicsit? Mármint sokkal lassabb a 7200 rpm-eseknél, nem?
2015. márc. 6. 18:48
 8/12 anonim ***** válasza:
De igen, lassú. De ha nem rendszert raksz rá, akkor nem sokat számít. Akkor számít, ha gyakran van rajta adatforgalom.
2015. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazából a rendszert is azon futtatnám, mivel a mostani 1TB-os merevlemezem 5400-as. SSD azért nem jó, mert bővebb tárhely is kéne a sebesség mellé. Ezért döntöttem egy 2-3TB körüli 7200-as mellett.
2015. márc. 6. 19:31
 10/12 A kérdező kommentje:

Végülis egy ilyet néztem ki: [link] .

Bár úgy tudom, hogy a HDD sebesség korlát miatt talán elég a SATA 2 is. Ebben az esetben még ez is bele férne: [link] .

Elnézéseteket kérem, amiért ennyit szenvedek vele, de a mostani merevlemezem is egy elsietés eredménye, ezúttal szeretnék biztosra menni.

2015. márc. 7. 02:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!