Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó tápegység?

Ez jó tápegység?

Figyelt kérdés

HKC 580W USP-5580PFC

Egy ismerősöm folyamatosan azzal tukmál hogy vegyem meg tőle mert az enyém kicsi.



2015. márc. 5. 23:26
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

#30


Nem jó a link. Ugyanis egy halmaz elemeinek tulajdonságait nem úgy állapítják meg, hogy minden egyes elemet megvizsgálnak, az lenne a pontos.

Véletlenszerűen kiválasztott elemek tulajdonságai alapján bizonyos pontossággal becsülhető a halmaz egészének tulajdonságai is. Az meg, hogy 15 év alatt, minimum 15 tápegység működött, sőt most is van, amelyik már 10 éves és megy, nem lett még leselejtezve, az igen jó eséllyel bizonyítja, hogy egy másik ember környezetében nem lehetett mindegyik hibás.


Tervezés folyamán általában a normál eloszlás egy bizonyos hszázalékát célozzák meg, azaz mondjuk 1000-ből 5db elfogadható, ha hibás. Ezt lehet növelni, csak a költségek drasztikusan nőnek.

2015. márc. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

"Az meg, hogy 15 év alatt, minimum 15 tápegység működött, sőt most is van, amelyik már 10 éves és megy, nem lett még leselejtezve, az igen jó eséllyel bizonyítja, hogy egy másik ember környezetében nem lehetett mindegyik hibás. "

Óriási tévedésben vagy.


Egyrészt 15 gép/15 év az nevetségesen alacsony egyedszám. Egy szervizben egy negyedév alatt megfordul ennyi gép.


Másrészt ez a 15 gép gyaníthatólag az ismerősi köreidből származhat - hasonló szerencsés körülmények között üzemeltetve, a tápegység maximum teljesítményleadásának töredékével beérő gépek esetében.


Viszont olyan gépeknél (több száz gépet szervízeltem már), ahol a rendszeres karbantartást elhanyagolják; olyan villamos hálózattal, ahol annyi a tranziens, mint vásárló az Ikeában leárazáskor; ott az olcsó alkatrészek megbosszulják a túlterhelést.

2015. márc. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

Épp sli-hez keresek tápot és ezt találtam, felülről második hsz.


[link]


Ettől még nem tántorít el. 650W elég lenne, de azt írta egy hozzászóló rövidek a kábelei.

2015. márc. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Akkor van róla fogalmad, ha ennyit szervizelsz, hogy milyen nagy arányú a nem minőségi táp. És mennek sok évesen is.

Persze biztos meg tönkre, hiszen mi nem. De nem "mindegyik a környezetmből". Ha igen, akkor ott nem a táppal van a gond és nem csak számítógépet érint.

2015. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Te jó ég, mekkora trollkodást végzett az 51% os úriember. :D

"Denemúgyvan!!! Rontombontom." Hihetetlen.

2015. márc. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:

Az a hihetetlen hogy meg sem hallod ha minőségi táp száll el mert azt nem tudja értelmezni az agyad.


tökéletes táp <> tönkremegy


Hibaüzenettel továbblép az agyad, mert ez nem értelmezhető információ.


Én nem azt mondtam egyszer sem, hogy nincs különbség drága és olcsó között, de az olcsót is sokan használják gond nélkül olcsóbb gépekben természetesen, meg a drágát is a drágábban.

És megy tönkre itt is meg ott is. És néha visz magával alkatrészt is, bármelyikről is van szó.


Hogy is fogalmazzak, hogy megértsd, ladára nem kell 17es alufelni, ahogy egy új swiften is bután mutatna egy lemezfelni. Akinek van pénze új autóra, legyen felnire is. Akinek meg régi szarja van vagy már újonnan is szar volt, de alufelnivel akarjon kitűnni.


Na pá

2015. márc. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:

"meg sem hallod ha minőségi táp száll el"

Igen elszállhat. De kisebb a valószínűsége, mert strapabíróbb alkatrészek vannak benne, túl van méretezve, vannak benne olyan áramkörök - túlfeszültség-, túláram-, túlmelegedés-, zárlat-, túlterhelés-védelmek - amelyek megvédhetik a tápot, és ezáltal a gépet. Ezek az olcsóbb tápegységekben nincsenek/kevésbé vannak benne.


"Én nem azt mondtam egyszer sem, hogy nincs különbség drága és olcsó között"

Idéznélek:

"Függetlenül attól, hogy milyen, hiszen szabványok vannak a mérésre, CE jelölés meg egyebek, mielőtt forgalomba hoznak valamit. "


"ladára nem kell 17es alufelni, ahogy egy új swiften is bután mutatna egy lemezfelni"

Téves összehasonlítási alap: a felni fajtája nem befolyásolja a jármű biztonságos működését. A táp viszont igen.

2015. márc. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

Legutóbbit nem neked írtam, hanem a 75ösnek.


1. idézetedre adott magyarázatoddal egyetértek.

2. asszem az 500W leadott dologra írtam, illetve arra, hogy újonnan ritkán szar valami. legfeljebb nem 10 évre tervezték az alkatrészei alapján.

3. igen, téves, nem is neked írtam. Akkor másképp, ha már ennyire figyelsz :), ladára venni 17es felnit 35.000Ft/db árú Michelin peres gumival felesleges, mellé a 0W30 olajat tankolni bele. Ez nem a ladára való.

2015. márc. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Kérdező, az a lényeg hogy ne add el a tápodat mert teljesen jó a konfigodhoz és minőségi tápod van ha később bővíteni akarsz és nagyobb tápra van szükséged akkor ezek közül válassz: fsp,zalman,Chieftec,Enermax,Seasonic,Corsair
2015. márc. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!