Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó tápegység?

Ez jó tápegység?

Figyelt kérdés

HKC 580W USP-5580PFC

Egy ismerősöm folyamatosan azzal tukmál hogy vegyem meg tőle mert az enyém kicsi.



2015. márc. 5. 23:26
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
56%

"Amíg nem értettetek a géphez, fogadjunk, hogy csak azt néztétek, hány Wattos a táp"

...addig én kikértem szakértő véleményét - nem is került bele gagyi alkatrész.


"Ha túláram van a hálózaton, akkor a tv-től kezdve minden veszélyben van. "

Túlfeszültségről értekeztem - ami nem mindegy. Ilyesmit okozhat egy kontaktos kapcsoló is, vagy egy nagy teljesítményű fogyasztó bekapcsolása is; de létrejöhet egy villámcsapás következményeként is - és nem kell közvetlenül becsapnia a hálózatba se. Ez ellen véd a rendes, több fokozatú túlfeszültségvédelem.


"Ha 500W van ráírva, az azt jelenti, hogy 500W a leadott teljesítménye."

Nem. Az a maximum terhelhetősége. Egy átlag számítógép kevesebbet - ~100-300 W - vesz fel.


"vagyis az egyik 600W-ot vesz fel a másik meg 700W-ot, ugyanakkora leadott teljesítményre. "

Az igaz, hogy egy minőségi táp hatásfoka nagyobb, mint egy nem minőségié, de mint azt az előzőekben kifejtettem, egy átlag számítógép nem vesz fel 500 W-tot.


Például: [link]


"Ha van keret, 2-300E, akkor egy tápból is futja jobbra."

Nem kell olyan nagy árkülönbségekre gondolni: 4000-6000 Ft helyett 12000-13000 Ft-ért már kapható jobb táp. 100000 Ft helyett 106000 Ft - 6% árkülönbség...

2015. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Annak örülök, hogy csak tápból van gagyi :)) Semmi másból, csak abból. :))


Túlfeszültséget hogy okoz egy kontaktos kapcsoló? Hogyan? Egy nagyteljesítményű fogyasztó bekapcsolása hogyan?

Egy kontaktos kapcsoló, maximum melegszik, elolvad, a kis ponton átmenő nagy áram miatt. Nagy fogyasztó bekapcsolásakor esni szokott a feszültség, de azt csak egy rossz vezetékelésnél veszed észre, hogy halványodik a lámpa.

A többfokozatú túlfeszültségvédelem van, de annak nem része a fogyasztó. (pl. táp) Vagyis villámnál a hálózatba semmi jelentősége. Egyesek ezt is megmagyarázták már, hogy az ő tápjuk lekapcsolt, kicsit gondolkodott, majd vissza, és a gép nem ment tönkre, minden más igen. Már már intelligenciája is van egy márkás tápnak.


Leadott teljesítmény, maximális terhelhetőség, ugyanaz, ne a megfogalmazáson lovagolj. Érted miről beszélek. Persze hogy csak akkor adja le az 500W-ot, ha megterheled annyival. Ha csak 120W fogyasztót kötsz rá, akkor 120W-ot ad le, mondjuk 160W felvételével.



A világon mindenből van gagyi meg márkás. Csak a tápot jobban meglovagolják. Monitorból, alaplapból, hűtőből, stb. Táp meghibásodás nem gyakoribb, más alkatrészek meghibásodásához képest. Nekem pl. hannsg monitorom van 19 4:3as lcd, 11 éve vettem, azt nézem most is. 20E-el volt olcsóbb, mint a többi asus, lg, samsung, stb. 40E-be került. És semmi gondja.

Túlzottan nagy a figyelem ezen.

Kicserélném a gépetekbe egy codegenre tudtotok nélkül, észre sem vennétek, csak mikor adjátok el, hogy hoppá. De mint mondtam, vedd a drágábbat, ha neked az fontos. Nekem nem. Sok éve van már gépem, pár konfigot raktam már össze a 15év alatt, és akár hiszitek akár nem, egyetlen egy codegen táp ment tönkre, az is azért, mert nem foglalkoztam az akadozó ventijével majd később megnézem és megállt majd elvitte a cdromot is.


Skil vagy Bosch vagy Hilti vagy Makita. Nem egy makita meg bosch került már be szervizbe kis használat után amit vettünk, pedig a gagyiknak 6-10szeres árába került.

Sokszor gondolkodtam, hogy vésőt meg ilyeneket veszek 10ért nem 60ért, aztán tönkremegy nem javítják hanem szó nélkül cserélik.


Ha olyan rossz lenne a helyzet táp fronton, már rég nem lehetne kapni olcsó összeszerelt gépekben sem, mert annak már lenne nem kis visszhangja. De mennek azok is, és ahogy a drágák közül, ezek közül is mennek tönkre. Csak ezeket kevésbé, a drágábbakat jobb alkatrészek terhelik.

2015. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:

"Túlfeszültséget hogy okoz egy kontaktos kapcsoló? Hogyan?"

Úgy, hogy a kontaktos kapcsoló nagyfokú ellenállást produkál.


[link]

[link]

[link]


"A többfokozatú túlfeszültségvédelem van, de annak nem része a fogyasztó. (pl. táp) "

De a tápba is lehet ennek egy - végső, D osztályú - védelmi fokozatát beleimplementálni.

2015. márc. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:

Jól írtad végső, D osztály. Ami az előtte lévők nélkül szart se ér.

Ezeket a linkelt tanulmányokat nem fogom átnyálazni, tömény elmélet, gyakorlatban ezek a hatások, amiket itt bemutatnak, ki vannak küszöbölve, ez is csak azt bizonyítja, hogy milyen jók akkor a gagyi tápok is, ha ennyi túlfeszültséget produkáló eszköz között vígan mennek a gépek. Ezekszerint mégiscsak tudnak valamit.


De semmi gond, tegyetek 100E gépbe 12ért tápot meg 8ért házat. Majd 3 év múlva adjátok tovább és vegyetek megint ugyanígy. Akkor épp az csak a különbség, hogy ugyanazon ideig kevesebb fps-el játszotok majd, mint én. De boldog tudatban. Ami fontos. Én se paráznék a helyetekben pár ezerért, hogy mikor megy tönkre a "gagyi". Én nem parázok. 15éve vannak pc-im. Mindig "gagyi táp + ház".


Mindenki azt vesz a pénzén, amit akar. De ne mondjátok, hogy a többi használhatatlan, mert egyáltalán nem az. pcx.hu codegen tápok hozzászólásai. Vagy ipon.hu. Csak ti oltjátok, akiknek sose volt, de olvastátok, hogy szar.


Részemről téma lezárva.

2015. márc. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 Osynho ***** válasza:
Volt codegenem, szar is volt, meg is olte a hdd-met. Tobb ismerosom gepe is instabil lett terheles alatt, nem indult csak sokadszori indulasra, volt akinek hardveret is elvitte a gaba/hkc/codegen/vargane&tarsa remekmu. Erdekes, ezek a problemak megszuntek ertelmes tap vasarlasa utan.
2015. márc. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

"Ami az előtte lévők nélkül szart se ér. "

Ezt azért nem jelenthető ki mindent kétséget kizáróan.

Egy hálózaton belüli eszközhibából származó tranziens kiszűrésére még alkalmas lehet.


"Ezeket a linkelt tanulmányokat nem fogom átnyálazni, tömény elmélet, gyakorlatban ezek a hatások, amiket itt bemutatnak, ki vannak küszöbölve"

Sajnos nincsenek - gyakorlati tapasztalat - pláne vidéken, régi, elavult elektromos hálózatú házakban.


"hogy ugyanazon ideig kevesebb fps-el játszotok majd, mint én"

Nem fogunk. Egyrészt mert nem (csak) játékra veszünk gépet (így az FPS értéke másodlagos), másrészt a minőségibb tápegység ára nem a többi alkatrész kárára kalkulálódik.

2015. márc. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

Az emberek, ha még nem hallottad volna, hajlamosak történeteket kitalálni is, hogy az igazukat bizonyítsák.


Tudod a sorozatgyártás azért (is) jött létre, mert alacsony hibaszázalékkal dolgozik. Így ha mindketten veszünk egy codegent, 99%+valószínűséggel ugyanazt kapjuk. Van bizonyos hibaszázalék, de az ilyet egyszerű tesztekkel ki lehet szűrni. Igen kicsi a valószínűsége, hogy egy működésképtelen alkatrészt vásárolsz bontatlanul, újan. Legyen az táp vagy alaplap vagy akármi. Megesik, de nem jellemző.


Ergó ha az én körömben 15 gépből nem volt egy sem problémás, nagy a valószínűsége, hogy a te környezetben meg nem volt mind az, hiába állítod.

2015. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

Ti a tépra esküsztök. Megértem. De biztos, hogy valami kárára kalkulálódik, hiszen drágább.


Laptopban is van, akinek 180ért jobban kell játékra egy csupasz hp mint egy felszerelt aspire. Mert minőségibb. Értem.

2015. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Osynho ***** válasza:
Nem vagyok villamosmernok, de ezek tenyszerű dolgo ám. :) Szedj szét egy codegen, meg egy fsp tapegyseget es nezd meg az alkatreszeket. Komoly sporolas van egy olcso tapban, ezert idovel az oregedo silany kondik pl okozhatnak gondot. Egy rendes tap 2x nehezebb egy gagyibbnal, ami onmagaban nem bizonyitek, de azert sok mindent elmond.Egy gep, amit jatekra hasznalnak (ha mar az fps-t szoba hoztad) megehet ugy 200w-t (es akkor nem valami brutal vga van huzott fx mellett :D) ekkora terhelesen a feszultsegek konnyen a megengedett korlatokon kivul lesznek egy gagyi tapegysegnel.
2015. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

" Igen kicsi a valószínűsége, hogy egy működésképtelen alkatrészt vásárolsz bontatlanul, újan. Legyen az táp vagy alaplap vagy akármi. Megesik, de nem jellemző. "

Viszont más a használati mód, mások a körülmények. Például egy új építésű városi lakóparkba kevesebbszer megyünk ki hibára, mint egy vidéki faluba.


"Ergó ha az én körömben 15 gépből nem volt egy sem problémás, nagy a valószínűsége, hogy a te környezetben meg nem volt mind az, hiába állítod."

[link]


"De biztos, hogy valami kárára kalkulálódik, hiszen drágább. "

Maximum a pénztárcánkra. De ~6%-nál kevesebb plusszköltség nem okoz végzetes anyagi csődöt.

2015. márc. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!