Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez jó tápegység?

Ez jó tápegység?

Figyelt kérdés

HKC 580W USP-5580PFC

Egy ismerősöm folyamatosan azzal tukmál hogy vegyem meg tőle mert az enyém kicsi.



2015. márc. 5. 23:26
1 2 3 4
 1/39 Osynho ***** válasza:
Nem.
2015. márc. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:
Miért? Tényleg nagyobb. Nekem csak 400Wattos van.
2015. márc. 5. 23:52
 3/39 Osynho ***** válasza:
Attól, hogy 580W van ráírva nem lesz jó. Rossz hatásfok, f.s alkatrészek, túláram elleni védelem hiánya.
2015. márc. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
A tápok nevében szereplő érték messze nem tükrözi a valós 12V ági teljesítményt,úgyhogy egy jobb minőségű 350W névleges teljesítményű táp is többet tud,mint az a HKC.
2015. márc. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

#4


Ezt azért méréssel is tudod igazolni, igaz? Ha a tápra 500W van írva, én elhiszem, hogy 500W teljesítményt lead.

Függetlenül attól, hogy milyen, hiszen szabványok vannak a mérésre, CE jelölés meg egyebek, mielőtt forgalomba hoznak valamit.


A különbség ott van, hogy azt az 500W teljesítményt 700W felvételével oldja meg, mondjuk 71% hatásfokkal.

Egy jobb táp egyenletesebb feszültséget ad, több védelme van, jobb a hatásfoka.


De ez nem jelenti azt, hogy a noname tápok nem jók, le merem fogadni, hogy több noname van forgalomban, mint márkás. Aki gamer meg ért hozzá és elolvasta amit kell a témában fél tőle, aki nem, annak jó.


100E-es gépbe egyébként nekem is jó a noname. 300E-be már tennék egy 15E-20E forintosat.


A másik, hogy a tápok ahogy nő a felvett teljesítmény, úgy melegednek egyre jobban és kezd változni az egyenletesség, stb. Csak azt is tudni kell, hogy jelentősen túl vannak méretezve a gépek. Manapság egy i3 meg 960 kártyához 500W tápokat néz mindenki, holott a teljes rendszer nem eszik talán terhelve 250et.

Így még a noname sincs megterhelve, nem ugrál a feszültség, nem melegszik, stb.


KÉRDEZŐ


Miből látod, hogy a tied kicsi? Mert szerintem így látatlanban nem az. A haverod csak vevőt keres.

2015. márc. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Igen? Akkor lehet az enyém is jobb? Csak annyi van az oldalára írva hogy: F bekarikázva fsp hexa + 400 sárga meg fekete színű, amúgy szép is
2015. márc. 6. 00:21
 7/39 anonim ***** válasza:
Ha ez van neked, az már minőséginek számít. Csodálkozom, hogy került hozzád ilyen, hiszen ha nem szórakozol, akkor elég kezdőnek tűnsz a témában és a kezdők előre épített tescos konfigokat szoktak venni azt meg nem ilyen táppal adják. :)
2015. márc. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Ez van ráírva… Meg van a doboza is! Apa vette mert volt egy másik ami kipukkant és ezt raktuk a gépembe.
2015. márc. 6. 00:32
 9/39 anonim ***** válasza:

Egy HKC-"táp" mérése:

https://www.youtube.com/watch?v=XhCnwiWBbUY

a tesztet egy szervizes készítette - itt olvasható a blogja:

[link]


Persze ettől lehet, hogy a te gépedben a HKC-"táp" rendben működni fog - mert a géped nem veszi fel a tápra ráírt maximum teljesítményt - de tápegységen nem érdemes spórolni: ha elromlik, nagy eséllyel magával ránthatja az egész gépet, míg egy minőségi táp nem.

2015. márc. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

#5

Szerintem nem, amennyire tudom nincs rá jogszabály, hogy mit írhatnak rá a tápokra, és még soha nem találkoztam olyan táppal, ami ténylegesen képes lett volna akkora teljesítményleadásra, mint amivel hirdetik(igaz ez a leg-leg kategóriára is, habár ott a különbség elenyésző).

A nagyobb tápnak is van értelme, sokkal kisebb az esélye annak, hogy idő előtt meghibásodik, mintha teljesen kicentiznéd, véleményem szerint megéri azt a pár ezer forintos felárat.

2015. márc. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!