Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Olyan fontos a tápegység márkája?

Olyan fontos a tápegység márkája?

Figyelt kérdés

Én kb. 12 éve vettem első gépemet, a ház táppal Codegen volt. Aztán mentek bele az akkori jó cuccok. De soha nem volt gondom a géppel, ma is megvan még, gyereké. Azóta még 2 számítógépet raktam össze, mindkettő Codegen, de jó alkatrészekkel (olyan 150-200k körül volt mindig a ház belseje).


(Egyszer volt, hogy elszállt a tápom meg a cd olvasó, bár az az én felelőtlenségem miatt, mivel a táp venti sok év után elkezdett hangoskodni majd megállt én meg nem foglalkoztam vele. Gyanítom ha kicserélem, azzal se lett volna gond.)


Itt meg sokszor már az is kevés egyeseknek, ha mondjuk Chieftec van ráírva a tápra.



2015. márc. 1. 12:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a márka számít,hanem a belső felépítése.


Mutass egy olyan Codegen tápot,ami legalább 350W-t tud 12V-n.

2015. márc. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
igen lényeg a jó táp. Mert a minőségi tápok ha elszállnak akkor csak a tápot kell cserélned mert a többi alkatrészt megvédi. Örülj neki, hogy amikor elszállt nem vitte magával az egész gépet. Én utoljára amikor találkoztam ilyen géppel codegen táppal akkor elszállt az alaplap a proci a videókártya csak a vonyó a ram meg az olvasó úszta meg. És ez az egész a táp miatt. Minőségi tápnál ilyen nem fordul elő.
2015. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 halalfalo ***** válasza:
100%
Régen a Codegennek is volt pár "jobb" szériája.
2015. márc. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha a minőségi táp elromlik, mi van benne olyan, ami az olcsó tápban nincs, ami megkíméli a többi alkatrészt?


Nekem anno azt mondta a boltos, eggyel nagyobb táppal vegyem a gépet, mint ami kell neki max. terhelésen. Az meg hogy nem adja le azt a teljesítményt, ami rá van írva, ki mérte meg? Így kételkedhetünk mindenben.


Akkor szerintetek is túl van lihegve ez a dolog?

2015. márc. 1. 14:09
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

"Elmondható, hogy alacsony, nem kellő terhelésnél, rosszabb a hatásfok, mint optimális kihasználtságnál, tehát feleslegesen nagy, túlméretezett, 500+ wattos tápoknál fajlagosan többet fizetsz ugyanannyi energia előállításáért, mintha optimálisan kihasználnál egy kisebb (de minőségi!!!) tápot."


Első HSZ elolvasása igen ajánlott!

[link]

2015. márc. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Nincs túlluhegve a dolog, mert a minőségi táp rendelkezik túlfeszültség védelemmel az olcsók nem. Nekem egy fsp táp villámlástól védte meg a gépem. Azt egy codegen minőségű táp nem igazán élte volna túl, meg a gép sem. De az utolsó hozzászóló amit linkelt olvasd el és rájössz mi a lényeg.
2015. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hát a villámvédelem kicsit erős lenne :)


(A villámvédelem kialakítása a villanyszerelésben tudomásom szerint 4 lépcsős és nem tudok olyanról, hogy egy táp ez ellen hatásos lenne csak úgy magában.)


Persze lehet sok mindent leírni, de azért vannak ugye szabványok, CE meg egyéb jelölések, akármi csak úgy nem kap engedélyt.

Az ár sok esetben egyáltalán nem garancia a minőségre.


Biztos van különbség, csak nem tudom, megér-e 5-10-20E forintos árkülönbséget.


Mondom ezt úgy, hogy a fent említett venti miatti meghibásodáson túl még nem láttam tápot elszállni. (egy codegen-t villám miatt, de ott a biztosító új gépet vett).

Ha a határait feszegetjük, lehet hamarabb megadja magát.


Na mindegy, gyanítom, hogy senki nem méregeti a tápját meg a tulajdonságait, csak szimpátia alapján dönt, melyik a jó meg a megbízható.

2015. márc. 1. 16:06
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem egészen értelek. Ha most kiraktál egy kérdést, hogy fontos-e a tápegység márkája, de úgysem vagy hajlandó elhinni, hogy fontos, akkor minek tetted ki a kérdést? Sokkal egyszerűbb lett volna nem kitenni, és az életed ugyanúgy nem változott volna semmiben. És nem kell sem hitegetni az embereket, hogy jók az olcsó tápok, sem pedig ingyen reklámot csinálni a Codegen-nek.
2015. márc. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%
Márka még nem minden konkrét pontos típus számít. Jogod van egy belépőt se megütő tápot vened 970 vga alá törvény nem tiltja
2015. márc. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom mekkora áram jutott el a tápig, de szépen sistergett lekapcsolt utána pár másodperc múlva vissza tudtam kapcsolni és szépen ment tovább.Semmi baja nem lett, na egy codegen táp ilyen esetben szépen vitte volna magával az egész gépet. Az fsp tápom meg ugyanúgy ment tovább sőt még mindig működik. Ez volt 4 éve És akkor se volt új a táp.


A 6. voltam.

2015. márc. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!