Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez becsapás, vagy valamit én...

Ez becsapás, vagy valamit én néztem el?

Figyelt kérdés

Létezik, hogy a két Fujitsu Lifebook A544 laptop közül az legyen az olcsóbb, amelyikben 500 GB HDD van és az a drágább amelyikben 128 GB van?


A hirdetések.:

[link]


A drágább.:

[link]


Nekem a két gép egyformának tűnik a HDD-t leszámítva.


128 GB HDD-vel ma egy laptop használhatatlan... Legalábbis nekem igen.


139 900 Ft-ért, pedig már megint nem éri meg, mert akkor nem a 120 - 130 000 Ft kategóriában kersegéltem volna el egy napot, hanem a 140 - 150 000 Ft kategóriában, esetleg a 160 000 Ft-os ban.


Kár, hogy nettó 120 körül keres ma az átlag diplomás.



2015. febr. 25. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha lejebb mész és megnézed a háttértár típusát akkor láthatod hogy az 500-nál HDD a 128-nál pedig SSD van írva.
2015. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat a laptopszalontól is!


Igaz, elnézést. Nem vettem észre, nagyon kéne egy laptop ebben az árkategóriában, már mindent végignézegettem, mire valaki felhívta a figyelmem, hogy a 4000M proci sokkal erősebb, mint a 4005U proci. (plusz ennek a gépnek, még az integrált grafikája is kétszer gyorsabb, mint a többi átlagosnak az árkategóriában.)


Természetesen SSD-re ebben az árkategóriában nincs szükségem (Azért nem vettem észre, mert álmomban nem gondoltam volna, hogy itt találkozok SSD-vel!), bár meglepő és így már nagyon jó ötlet, hogy a Fujitsunak van belépő, csak SSD-t használó gépe!


Egyre jobban tettszik a Fujitsu!


Valahonnan egy hete a használt, három éves Lenovo ThinkPad 520T-től indultam (110 000 Ft, takarítva, pasztázva és + fél év garival, az is 120 000 Ft.).


Még gondolkozok a kettő között.


A Fujitsu grafikája gyorsabb lenne (Intel HD 4600 a HD 3000 helyett).

A memóriája is gyorasbb lenne (1600 MHz az 1333 MHz helyett).

A 4. gen. i3 4000M majdnem hasonló, mint a 2. gen. i5 2520M. (Az előbbi 2.4 GHz, az utóbbi 2.5 GHz alapórajelű, jó, ok, az 520T 3.2 GHz-ig tekerhető.)


A Fujitsu-nak gyárilag nagyobb a HDD-je (320 GB hejett 500 GB).


Ami a Fujitsu mellett szól még ERŐSEN, hogy vadi új!

2 év garival! Amíg a közel 3 éves 520T-re fél, egy év garit lehet venni.


És ki tudja ki használta, mire, ráadásul át kell matricázni a klaviatúráját is...


Ugyan az 520T egy masszív gép, amitől azt várnám, hogy még 7 évet lehúz! És mi van, ha négy évesen kinyiffan, miközben én még 4 évig szerettem volna használni? (Egy bologon olvastam már 520T elromlásról, ott nem dícsérték az 520T-t. Ugyan ThinkPad házon belül szemlélődött az író.)


Új A544. vagy 2,8 éves használt 520T?


Vicces, de az a kérdés!

Volt már a kezemben 410T és láttam, nézegettem a mai belépő laptopokat, mondanom sem kell, ha csak a klaviatúrát nézem, a maiakon elsírom magam...

Még a 7 éves Aspire 5315-ömnek is normális mechanikus klaviatúrája van!

2015. febr. 25. 21:48
 3/4 BM-Striker ***** válasza:

Az A544 nem valami nagy szám minőségileg, főleg nem egy Thinkpad-hoz képest, de mostani olcsó kacatoknál így is valamivel jobb, és hardveresen rendben van.


SSD-ból 240gb-osat kell venni, ha ennél kisebb, akkor be fog telni.

2015. febr. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az A544-el kapcsolatban az a "becsapás", hogy nem lehet kapni! Sehol!


Egy helyen nagyon kedvező áron hirdetik 124 900 Ft-ért, ennyit érne meg valljuk be, többet nem!


Azonban a készleten nincs sehol, csak márciusban érkezik, ha pedig kérsz árajánlatot forgalmazótól ott kiderül, hogy 132 000 Ft-ba kerül, de az új árat, még ők is most fogják meghatározni! Szerintem a 132 000 Ft, ezért a gépért, picit drága. Sima HDD van benne, nem SSD!


Az SSD nagyon megnyomná az árát!

Elég lenne a 120 GB SSD + 500 GB HDD, az SSD-t másra kell használni (Cahche memória, lapozófájl, swap, stb..., csomó szoftver van, amit nagyon megyorsítana egyébként, csakhát + 32 000 Ft...)!


(Ugye a 160 000 Ft-os kategóriában, meg kaphat az ember sokkal jobb 4. gen Core i5 procit!)

A 200 000-esben, pedig az i5 mellé némi VGA-t is, ami jobb, mint a fenti Intel HD 4600 (400 MHz !!! GPU)


(Egy 2GB GeForce 820M-nek is 745 MHz-s GPU-ja van.)


A kérdés, a hűtés megoldása, ami ezekben a gépekben valljuk meg gagyi szinten áll. Szerintem itt ezért sem érdemes minél nagyobb procit és GPU-t beletenni, mert ugyanabba a technológiájú laptop házba, ugyanazzal az egy réz hőcsöves hűtéssel rakják össze esetleg, egészen a 250 000-es kategóriáig a gépeket.


Ha lesz időm keresek típusokról belső képeket, főleg hűtésről a 120 és 200 000 ár kategória között.


Kíváncsi vagyok, hogy egy Celeron-nál, vagy i3-nál a kívül ugyanolyannak tűnő házban mivel kap jobb hűtést egy i5, vagy i7 proci ezekben a belépő laptopokban.


Gondolom itt is az Intel adja a hűtést a procikhoz?

Bár a laptop kiképzések elég változóak, el tudom képzelni, hogy a gyártók más-más cégekkel gyártatják a hőelvezető csöbveket a hűtőbordákat, ill. a ventillátort és a venti házat.


Laptopvásárlás....

Az ember, pedig utazik, nincs idő várakozni, főleg nem a bizonytalanra...

2015. febr. 26. 13:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!