Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alesis Elevate 5 hangfal ér...

Alesis Elevate 5 hangfal ér valamit?

Figyelt kérdés

Ez egy 40 ezer forintos hanfalpár.


Professzionális hangfalnak szánják, de abban a világban 40 ezer forint még bőven bóvlinak számít.


Szól ez a hanfal valamennyire? Úgy értem van valami kis mély? Vagy totál erötlen cincogás az egész, amit tud?


2015. febr. 9. 22:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

megpróbálok csinálni videót holnap

Az tény: fejmagasságban nagyon szép hangja van.

Én mint "dj" használom. Kevesebb house, electro zene megy rajta, mivel inkább a nosztalgia zenéket jétszom, de néha-néha elkap a buli feeling. Én a boost kapcsolót sosem toltam fel.

Végre egy kis láda, ami szépen, telten szól.

2015. febr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

jaj, hát az lenne a legkevesebb, hogy tompa vagy nem, mert lenne aki hozzá tudna nyúlni (8" genelecen), de eddig ha odaadtam neki egy zenémet, akkor abban rögtön kick csere ment, mert sosem volt jó helyen a mély.


szal tulképp akármilyen hangfalat vehetnék, mert mindegyik elörelépés lenne a mostanihoz képest és tudnék fejlődni, kivéve ha nem visszalépést jelent a hangszóró, mivel nem jön belöle semmi mély.


1/3 oktáv beosztású spektrum analizálóval szoktam nézni, hogy hogyan állnak a szintek, sztem mások is ilyen mankók után mennek, kevés akinek van olyan sok tapasztalata/adottsága, hogy alapból mindent faxán be tud lőni.

2015. febr. 10. 21:22
 13/32 anonim ***** válasza:
Vegyél egy jó fülest! Beyerdynamic dt990 pro? :D
2015. febr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
akg k141 van, 2006-ban vettem, szal már ahhoz vagyok hozzászokva.
2015. febr. 10. 21:34
 15/32 A kérdező kommentje:
és igen: (már kb 10 év alatt nem sikrült megtanulnom rendesen keverni) :D :D
2015. febr. 10. 21:39
 16/32 A kérdező kommentje:
szal lehet inkább vmi más hobbiban kéne erölködnöm
2015. febr. 10. 21:39
 17/32 anonim ***** válasza:
Ahelyett, hogy siránkoznál, hogy más hobbi kéne, talán a megoldáson kéne gondolkoznod. :D Említettem komoly fülest, vagy akkor gyűjtsél több pénzt és vegyél valami komolyabb monitort, vagy hi-fi hangfalat, vagy rendezed át a szobát.
2015. febr. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

de hát mondom most is "komoly" hifi hangfalam van, mert a creative t40 sztem nem egy bóvli igy otthoni felhasználásra.


ennek a hangfalnak pl a tetején jön ki a mély, és mivel a belmagasság nálam 4 méter, ezért oda csapódik a legtöbb. Persze most a sarokban van az asztal, aminek eredményeképpen teljesen korrekt a megszólalás erőssége.


5 colos hangfaltól nem szeretnék nagyobbat venni, mivel nincsen neki hely.

2015. febr. 10. 21:52
 19/32 A kérdező kommentje:
k141 tényleg gagyinak számít?
2015. febr. 10. 21:52
 20/32 anonim ***** válasza:

Nem, nem számít gagyinak az akg k141, ezt nem is mondtam. De nyilván van sokkal jobb, de egyáltalán nem gagyi.


Neked a creative t40 az egy komoly hi-fi hangfal? Nem akarlak megbántani, ez viszont vicc.


Én egy B&W 703-ra mondanám tiszta lelkiismerettel, hogy komoly hi-fi hangfal, meg némi jóindulattal mondjuk egy b&w 603-ra is, mert már az sem gagyi.


Egyébként nem értelek. Olyan vagy, mint az az ember, aki nem azt keresi, hogy hogy lehet valamit megoldani, hanem hogy hogy nem lehet...

13 centis hangszóró kell, meg legyen bőven basszus?

-Nem fog egyszerre összejönni. Döntsd el, hogy melyik legyen! Ha csakugyan fontos a basszus és komoly a szándék, akkor elférne ott egy álló JMlab, vagy TDL, Monitor Audio, B&W. El kell férnie, ha fontos neked.

Sajnos nem olcsó játék 100-150 használtan, de akkor nem kérdés annyira basszus.


Ha kicsit alább adod és mondjuk 18-20 as hangszóróval jó minőségű, nagyobbacska hi-fi monitor sugárzók vannak tonnaszámra!!! 20-50 ezerért!!


Ha meg végképp nem akarsz helyet szakítani neki, akkor vehetsz még kisebbet, de a fizika fizika marad, mondj le a komoly mélyekről.


Persze aktív sub is játszik/játszhat, de én azt kerülöm.


A szoba átrendezése, akusztikai kísérletezés is játszana, de ha nem szánod rá az időt és energiát...

2015. febr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!