Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alesis Elevate 5 hangfal ér...

Alesis Elevate 5 hangfal ér valamit?

Figyelt kérdés

Ez egy 40 ezer forintos hanfalpár.


Professzionális hangfalnak szánják, de abban a világban 40 ezer forint még bőven bóvlinak számít.


Szól ez a hanfal valamennyire? Úgy értem van valami kis mély? Vagy totál erötlen cincogás az egész, amit tud?


2015. febr. 9. 22:40
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

nekem ez van.

Tökéletes elég szobába. Sőt. Igazából ha a szobában szól a zene, simán hallom két helységgel arrébb.

Amiért ezt vettem: Ár\érték arányban agyonveri a pc-s hangalakat.

Szépen, tisztán szól. 2x40W bőven elég, és igen, van elég mély is benne.

2015. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

csinálhatnál róla nekem egy videót telefonnal, hogy hogy szól...feltéve, ha nem úgy vesz a telód, hogy kivágja a mélyet.


Mert nekem creative t40 van már jópár éve, és az pl bár elég durván szól, de sajnos nem lehet komolyan venni semmilyen szinten...


A studio hangfalakkal már lehet épp vmit kezdeni, de azokból az olcsóbb meg nagyon gyengén szól


Prodipe pro 5 v2 80 ezer forintént szólt ugy, amire azt mondtam, hogy kb jó...az m-audio bx5a-t meg hiába fényezték a boltba, nem volt semmi mélye...(lévén, hogy a prodipenak elöl van nyilása)

2015. febr. 10. 17:52
 3/32 anonim ***** válasza:
Nem ártana tisztázni, hogy mi a célod és mennyi zseton van rá... Milyen helyiségbe, milyen rendszerbe, milyen zenére, milyen hangerő igénnyel, milyen hangzási preferenciával sötöbö...
2015. febr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

hát én hobbi szinten zenélek, ilyen "tök alap" house zenékhez, úgy értve, hogy 909 szintű dobolás, meg pár szubtraktiv szinti hang.


bedroom studio a felállás.


Olyan hangfal kéne, ami egy moderált hangerön is rendesen megszólal, tehát nincs az, hogy nagyon fel kell hangositani, hogy halljam rendesen a dolgokat.

2015. febr. 10. 18:09
 5/32 A kérdező kommentje:
vettem karácsonykor egy m-audio av30-at, de ment is vissza kb azonnal a boltba, mert semmi mélye nem volt...még a bass boost kapcsoló sem volt már benne, pedig még a specifikációban irták.
2015. febr. 10. 18:11
 6/32 anonim ***** válasza:

Aránylag sok részletet moderált hangerőn nyílt hangú (frontális hangú) hangsugárzóval hallasz majd.

Ezek ugyanolyan hangerőállásnál hangosabbnak is tűnnek, mint a selymesebb hangú társaik. Még nem tudom, milyen basszus igény van, de basszus brutálisan függ a szobától is és elhelyezéstől is és nem mondok újdonságot a hangsugárzó méretétől, membránfelületétől is...

2015. febr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

hát ja, attól a leginkább...ugy vettem észre, hogy amelyiknek elől van a reflex nyilás azon nekem jobb a bass..


itt elég közel lenne a falhoz a hangfal, ugyhogy visszaverődve sok mély jönne, de az lenne a legjobb, ha minden a pofámba jönne. És mondjuk olyan 50-60 hz-t is hallanám

2015. febr. 10. 18:42
 8/32 A kérdező kommentje:

nekem különben annak kéne valahonnan a tudományos magyarázat, hogy miért kritikus dolog a készülő keverés hangzásának konzisztenciáját illetöen, hogy a monitor hangfal szónikus reprezentációja "jó" legyen.


még a "jót" se tudom értelmezni ebben a témakörben sajnos

2015. febr. 10. 18:52
 9/32 anonim ***** válasza:

Gondolom én, mert ha magasba húz a monitor sugárzó, akkor hajlamos leszel tompika művet produkálni és viszont; ha ha nagyon lágya monitor hangja, akkor meg "fülvérzést okozó, éles" művet alkotnál... :D

Különben ülhetnél inci-fincit hátrébb mondjuk és lehet, hogy hallanál te 30Hz-et is, nem hogy 50-60-at... Ha olyan a szoba akusztika.

2015. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Úgy értem a hátrébb ülést természetesen, hogy a szabályos háromszöget betartva a sztereó képhez, mondjuk 1-1.5-2 méterre.
2015. febr. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!