Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Check Signal Kábel hiba a gép...

Check Signal Kábel hiba a gép inditásakor. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Régebben elő fordult ez a fent említett hiba. Akkor valaki más megoldotta, de ő most nem tartózkodik Magyarországon. Nos, a lényeg. Amikor bekapcsolom a gépem 2mp-re beindul, és megint leáll. Utána, ha megint bekapcsolom be is indul, de a monitor azt írja "Chech Signal Cable" Próbálkoztam nyomogatni az f8-cat amikor beindult a gép, de semmi. Próbáltam várni vele 1 órát is de szintén semmi. Átnéztem azt, hogy a videókártya jól csatlakozik-e, és hogy a monitorba is jól mennek bele a kábelek.

Az egész tegnap kezdődött én nyugodtan nézelődtem a youtuben és kékhalált kapott a gépem. Este egyszer bekapcsolt normálisan, de azóta nem. Közben felfedeztem még egy hibát. Amikor a billentyű és a egér (mind2 usb-s) bedugok valami usb-t, akkor mind a kettő elszáll és nem működik, akkor se, ha kihúzom, csak, ha újraindítom a gépet. (A monitornak már az eleje óta nincsen kép, csak ez a felirat.)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat. :)



2015. jan. 29. 11:32
 1/7 Brenya ***** válasza:
Lehet,hogy a tápod haldoklik(vagy az alaplap,videokártya). Próbáld kicserélni és úgy indítani(biztos ami biztos én a táppal kezdeném). Amikor így jártam nekem a táp volt a hibás. Amit a monitor ki ír az azt jelenti,hogy nem kap jelet.
2015. jan. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valami csatlakozó vagy hardver hiba lesz mivel a monitor azért írja mert nem kap bejövő jelet.

Alaplapi hiba esetén szokott olyat ha bedugsz egy usb-t a másikok elszállnak, és ugye a videókártya is alaplapra épül rá, amely esetleg nem kezeli rendesen mivel hibás lehet.

Javasolnám hogy vidd el nézze meg egy szervizes nekik vannak különböző eszközeik erre.

2015. jan. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Valószínüleg a táp lehet a baj, mert ez egy nagyon rossz gyenge fajta táp. Elég veszélyes a videókártyára nézve is mert márkátlan és gyenge is.
2015. jan. 29. 11:46
 4/7 anonim válasza:

Nekem hasonló a gondom, csak annyival másabb, hogy nincs kék halál. Nekem is kiírja, hogy nem kap jelet.


Problémáim:

- bekapcsoláskor minden venti felpörög (proci, táp)

- csak integrált vga van

- nincs sípolás ami más hibára utalna

- billentyű és egér led világít

- nem jött ki semmi a helyéről, hozzá sem nyúltam semmihez, még sincs kép egyik napról a másikra


Táp lehet a ludas? De ha az a baja, akkor miért pörög fel a ventije?

2015. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Brenya ***** válasza:

Ha a 12v-os ágon nem ad áramot attól még a 1.5v-os ventilátor pöröghet(és még így jártál jobban).

De kipróbálhatod,hogy "reseteled" az alaplapot,hátha valami beállítás("bios"-ban) miatt vacakol.

2015. jan. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Megvolt a ludas: a 12V az! Rosszul érintkezett. Viszont mikor bekapcsoltam, akkor hosszú sípolás következett, ami memória hiba. Kivettem a memóriát majd vissza és már nem sípolt. Viszont cserébe hibaüzenetet kaptam nem is 1x, hogy "kevés a memória".. Hmm..És a parancsikonok helytelenül jelennek meg, a vezérlőpult nem jön be, a képeket sem jeleníti meg, csak a leírás sem látszik.
2015. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Brenya ***** válasza:
Úgy tűnik megsérültek az adatok. Próbáld frissíteni a rendszert (vagy javítani).
2015. febr. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!