Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » AMD Phenom II X4 925 2.8GHz...

Kilonit kérdése:

AMD Phenom II X4 925 2.8GHz AM3 Processzoromat szeretném felhúzni. Hogy tudnám leg egyszerűbben?

Figyelt kérdés
AMD Phenom II X4 925 2.8GHz AM3 Processzorom. Szabad időmben ha nem dolgozok játszok, de sajnos a mostani játékokhoz (értsd: farcry 4, assassin's creed stb) elég gyenge, szeretném 3.2Ghz -re emelni, mert ahogy nézem kb ennyi elég lenne hogy normálisan fussanak a dolgok proci szinten ( a többi cucc a gépemben elég jó) Viszont nagyon kezdő vagyok proci húzással kapcsolatban. Valaki tudnak segíteni? Valami basic tutorial félével, vagy van valami egyszerű program amivel meg tudom oldani? Egyáltalán érdemes húzni ezt a proci fajtát vagy azonnal túl melegedne?

#processzor #felhúzás #AMD Phenom II x4 925 proci
2015. jan. 24. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha nem Black Edition, akkor nem nagyon éri meg húzni...
2015. jan. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kevés a CPU 2,8GHz-en, akkor 3,2GHz-en sem fogja megváltani a világot. A Phenom II procik viszonylag jól húzhatók és ha nem hajtja ki belőle az ember a maximumot (nem ad rá plusz feszültséget vagy csak nagyon minimálisat), akkor nem melegszik brutálisan. Persze egy komolyabb tuning megkövetel jobb alaplapot, hűtést és akár tápot is. A Black Edition procikat a legkönnyebb húzni, mert ezek nyílt szorzóval rendelkeznek azaz elég csak a szorzót emelni és az nem hat ki más hardverekre. A zárt szorzós procik tuningolása már más feladat, ha az ember alapos munkát akar végezni, akkor sokkal több időt és odafigyelést igényel...meg egy picit több hozzáértést. Az alapórajel emelése kihat a CPU órajelére, az alaplap chipsetre, a Hypertransport buszra, a memória vezérlőre és a memóriákra is. Van itthon egy 5 éves Phenom II X4 proci (3GHz), nem nagyon tuningoltam, de alapfeszültség mellett 3,4GHz-t tudtam belőle kipréselni. Pár teszt után visszaraktam alaphelyzetbe és úgy használtam (már a feleségemé :)). Előtte volt nálam egy Phenom II X3 720 Black Edition (2,8GHz), Ezt könnyedén repítettem 3,5GHz-ig. Komolyabb tuningolók az X4 955 BE procikból 3,7-4GHz körüli órajeleket sajtoltak ki megfelelő körítéssel. Esetleg ha olcsón találsz egy olyat...gyárinál picit jobb hűtővel nyugodtan pörgethetnéd alapfesz környékén 3,5GHz magasságában...(mondjuk sokat azért nem költenék ilyen fejlesztésre, max 925-re ráfizetnék 3 ezret egy 955-ért cserébe). Mit takar a többi cucc elég jó?
2015. jan. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit jelen az, hogy a "többi cucc elég jó"? Mennyi a ram, milyen a vga, alaplap, táp??? HMM??
2015. jan. 25. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

-HKC 565W USP-5565 PFC 12cm ventilátor tápegység

-ASUS Radeon R7 260X OC 2GB 128bit DDR5 PCI-E R7260X-DC2OC-2GD5 Videokártya

-12 giga kingstone ram

Asrock alaplapom van, azt majd később írom ebben a pillanatban nincs sok időm.

2015. jan. 25. 07:32
 5/5 A kérdező kommentje:
GA-MA785GT-UD3H alaplap (bocsi mikor le írtam előzőt jutott ez az eszembe )
2015. jan. 25. 07:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!