Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ramok keverése, mennyire...

Ramok keverése, mennyire stabil dolog?

Figyelt kérdés

Mindenhol mást és mást olvastam róla, ezért érdekel, hogy itt mi mást válaszolnak rá:

pl.:

2x4gb VMILYEN MÁRKA 1600mhz CL11

+

2x4gb MÁS MÁRKA 1600mhz CL11


Van hátránya, lehet baja?



2015. jan. 22. 10:21
 1/4 anonim ***** válasza:
nem lesz emiatt baj. A ramok mindig az alacsonyabb időzítéshez és órajelhez igazodnak, mivel nálad egyez egyeznek, nem látod hátrányát az eltérő gyártónak. De meg kell kérdeznem, minek neked 16 giga ram? 8 GB bőségesen elég mindenre.
2015. jan. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szeretünk optimalizálatlan játékokkal játszani (nem direkt :( ), és olyankor általában én vagyok a host, + ha nagyon unatkozom akkor csinálok néha 3d tájképeket, aminél nem ritka, hogy +10gigát lepakol vinyóra mert tele a ram a fénysugarak miatt.
2015. jan. 22. 10:32
 3/4 A kérdező kommentje:

Amúgy csak +4 gigára gondoltam, az már elegendő lenne a játékbeli problémák ellen.


Viszont még várok véleményeket, tomshardwaren instabilnak mondják a különböző márkájú ramok keverését, én ezt kétlem, főleg ha minden paraméter egyezik(a méretet kivéve).

2015. jan. 22. 10:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálam az előző gépemben volt 2*2*2*2 ram, két külön gyártótól (miután garanciálisan kingston hyperx blue-ból már nem tudtam helyettesítőt adni az aqua-ban).

Semmi probléma nem volt vele.


A tomshardware jó oldal, de ha rákeresel ott arra, hogy "different ram brands in the ram slots", bizonyára minden véleményt találsz majd.

Technikailag nem okoz a két külön gyártó zavart.

2015. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!