Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fontos fényképek tárolása...

Fontos fényképek tárolása hol? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van összesen 45 gb fényképem és videóm. Min tároljam őket, hogy biztosan ne történjen semmi baj velük?
2015. jan. 21. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Legalább 2 merevlemezen párhuzamosan.
2015. jan. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Attól félek, hogy ha a géppel lesz valami, akkor eltűnnek a képek, videók. Valami külső eszköz kellene. Pendrive?
2015. jan. 21. 12:13
 3/9 Brenya ***** válasza:
Egy külső vinyó(2 terrás)például.Nekem egy sima 2 terrás van(usb-és külső házban,így olcsóbb volt).
2015. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok

2 merevlemezen:

- az egyik a sázmítógépedben lévő

- a másik egy külső merevlemez például vagy egy másik gépben lévő


A pendrive nem jó, mert nem elég megbízható a merevlemezekhez képest.

Az egy merevlemez meg azért nem jó, mert ha meghibásodik, buktad. Ha több van, akkor egyre kisebb a valószínűsége, hogy mindegyik egyszerre hibásodik meg. Ez szerintem logikus.

2015. jan. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az! Csak egy laptopom van, és annyi. Egyébként én sem tartottam túl jó megoldásnak a pendrive-ot. Ez a külső vinyó nem hangzik olyan rosszul. Tényleg nem tudom, hogy mit csináljak ezzel a rengeteg adattal.
2015. jan. 21. 12:28
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha jó gyors neted van, akkor még a felhőszolgáltatások szóba jöhetnek. Csak keresned kell egy megfelelőt (nagy tárhely, megbízhatóság, stb.).
2015. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A felhőre is gondoltam! De az mennyire biztonságos? És tudnál ajánlani valamit?
2015. jan. 21. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát...

Ilyen dolgok jutnak eszembe:

- adat valószínűleg (?) nem veszik el

- de ugye nem tudod hol van az a merevlemez, szerver, amin tárolják, nem tudod, ki fér hozzá (nem csak te, ebben biztos lehetsz)

- sok helyen a felhasználási feltételekben benne is van, hogy szerzői jogok, stb. védelme miatt belenézhetnek a fájljaidba


Nekem OneDrive-om van csak, az talán 15 GB-os. A telefonomhoz volt...

Mást nem használok.


Én inkább vennék egy külső merevlemezt mondjuk 20 ezer Ft körül.

2015. jan. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Brenya ***** válasza:

Rámásolod egy külső vinyóra(nem fog olyan könnyedén tönkremenni). Biztonság kedvéért még DVD lemezre is írhatod.

Itt van jó néhány meghajtó.: [link]

2015. jan. 21. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!