Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Fényképek, videók tárolása?

Fényképek, videók tárolása?

Figyelt kérdés
Melyik a legbiztonságosabb tárolási módszer/ek fényképek és videók részére? Hogy ne tűnjön el pár év múlva.Márka, típus stb..
2011. szept. 28. 11:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Merevlemez + másik merevlemezen biztonsági másolat + optikai tárolón biztonsági másolat a legbiztosabb.


Azért érdemes utoljára hagyni az optikai lemezt, mert ott rövidebb az élettartam és kicsi a kapacitás. Bár én most próbáltam ki két darab (maxell) 6,5 éves CD-t, az egyiket nem tudtam beolvasni, a másik gond nélkül működött. Egy 4 éves TDK és egy 4,5 éves Verbatim DVD-t, és azokkal sem volt semmi gond. Viszont ki tudja hogy 10 vagy 20 év múlva milyen állapotban lesznek, és egyáltalán képes leszel-e lejátszani őket az akkori technológiával.

Persze ez mérettől is függ, néhány száz képet még dvd-n is lehet tárolni, de több tíz GB-ot nem éri meg egy hengernyi lemezre szétbontani, annál a merevlemez a jobb megoldás. Mivel az sem örök életű, ott is érdemes egy (fizikailag) másik merevlemezen is tárolni egy másolatot.


Vagy pedig lassan kezd elterjedni a felhő alapú tárolás, ahol fizetsz X GB tárhelyért, ahol elhelyezed a képeket (pár dollár havonta). Elvileg nekik biztosítani kell az elérhetőséget és az adatmegőrzést olyan szempontból, hogy még ott is készítenek egy biztonsági másolatot.

2011. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha az utokornak szeretend megorizni:

tarold oket felhoben, googlenel nem draga tar teruelt evente par dollarert mar kapsz tobb szaz gigat is. Mellette tarold egy merevelemzen amit nem hasznalsz csak egy rackben tartassz.


A fenyekepeket ki nyomtatod foto papirra , es bizonyitottan hatasos:D

2011. okt. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Felhö alapú tárolást hol találom?
2011. okt. 2. 00:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!