Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fényképek konvertálására...

Fényképek konvertálására milyen gépet vegyek?

Figyelt kérdés

Tehát a nagy kérdés AMD vagy Intelt vegyek nagyméretű 24 mega/kép (raw fájlok) konvertálására , erre a célra egy többmagos vagy egy kétmagos proci kellene vagy videó kártya is számít ? Mindenképpen laptopban gondolkozom mivel rengeteget utazom!

Tehát AMD A8 7100 as proci 4 mag és R6 os videókártya

vagy I5 4210U vagy I5 4200M két mag (tesztek alapján erősebb az amd nél) és ehhez egy nvidia gt840M kari vagy ha kijövök a pénzből akkor I7 4510U R5 M230 al ?



2015. jan. 6. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Videókártya nem számít, sok magot viszont ki tudsz haszhálni. Vagyis adott pénzből jobb AMD-s laptopot tudsz venni. Leginkább egy jobb SSD-st. A probléma csak az, hogy AMD-s laptopot nagyon nehéz találni. FX 7600 kvázi nem létezik, FX 7500 is csak mutatóba.
2015. jan. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igen a A8 meg az A10 et is veri az I5 4200M
2015. jan. 6. 19:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem használnék ilyesmire laptopot. A kijelzőt kalibrálni egy átok és akkor sem lesz színhelyes, teljesítményre lényegesen gyengébb egy asztalinál és de, a VGA IS számít, a RAM IS számít és inkább Intelt vennék. AMD (FX8320) alapú asztali rendszert használok, 16GB RAM-al és HD 6970-el de a LR így is szenved sokszor ha 2-3ezer db RAW-t (5D Mark II) tartalmazó katalógust nyitok meg, hát még ha komolyabban belenyúlok esetleg szelektív ecsetekkel.
2015. jan. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen azt elhiszem de nekem csak a lapos a járható meg azért ennyire sok fotót nem kell kezelnem szerencsére bele is őrülnék ennyi raw file ba :D a kijelzőt meg megpróbálok valami jófajta ledeset kifogni most is laptopon korigálok viszonylag jó meg néha rákötöm a monitorra :D köszi mindent
2015. jan. 6. 20:36
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A LED-nek nem sok köze van a színkezeléshez, ha nem dolgozol nyomdába/előhívásra akkor kevésbé problémás, de én amikor először váltottam laptopról kalibrált asztalira és visszanéztem a képeimet egy kb. "színhelyes" monitoron kis híján sírva fakadtam.
2015. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!